Krzysztof Łoszewki
SMART CASUAL Męski styl
2013, BOSZ
 

Krzysztof Łoszewki to były stylista w belgijskiej firmie Olivier Strelli. Dziś
kostiumograf oraz dziennikarz. Autor bestsellerowej książki Dress code. Tajemnice męskiej elegancji.
 
Najnowsza propozycja od Pana Krzysztofa zawiera wiele wskazówek dotyczących casualowego wyglądu. Autor przybliża nam różne rodzaje sylwetek. Jak powszechnie wiadomo nie każde ubranie pasuje do poszczególnej sylwetki. Dowiemy się kto jest Trójkątem, prostokątem oraz gruszką i jabłkiem.
 
”Stańcie rozebrani przed lustrem i spójrzcie na siebie krytycznie. Brzuch już się zaokrąglił? Trzeba będzie pomyśleć o diecie – to nie tylko kwestia urody, ale przede wszystkim zdrowia.”
 


”Dobrze wybrane ubranie kryje mankamenty figury i podkreśla to, co w nas ładne i zgrabne.”
 
Książka jest podzielona na cztery pory roku. Każdej pory roku nosimy inne ubrania i dodatki. Autor omawia nam najważniejsze elementy ubrań, które nosimy danej pory roku. Jesienią są to kurtki, płaszcze oraz marynarki. Ciepłe jesienne kolory oraz zimne odcienie szarości. Zimą staramy się dobierać ciepłe i wygodne obuwie oraz czapki, zaś w rozdziale ”lato” dowiemy się nieco o szortach oraz biżuterii i zegarkach, które uzupełniają nasze letnie stylizacje. Książka jest pełna ciekawych cytatów znanych osób oraz wypełniona masą zdjęć ciekawych stylizacji.
 
”Przed drzwiami młode dziewczyny podpowiadały swoim chłopakom, co mają włożyć i w czym jest im dobrze – z ich punktu widzenia oczywiście.
To one dyktują warunki i według nich ta ocena liczy się najbardziej.
Na początku tego poradnika pisałem, że najważniejszy jest wasz świadomy wybór tego, co chcecie nosić”
 
Książka przeczytałem jednym tchem. Bardzo duża ilość zdjęć fantastycznie umila chwile pomiędzy następnymi rozdziałami. Myślę, że książka to taki starter dla każdego faceta, na dobry początek świadomej przygody z modą.
 
 
(Wszystkich wyświetleń 448, z czego 1 w dniu dzisiejszym)