L’Adoné to szwajcarska marka niszowych perfum, która powstała w 2016 roku w Zurichu. Nazwa marki pochodzi od Ladona, smoka z mitologii greckiej, którego ciało podobne było do węża. Obecnie marka ma na swoim koncie 4 kompozycje z czego najnowsza pochodzi z 2018 roku.

Według legendy Ladon został pokonany przez Herkulesa i umieszczony wśród gwiazd w postaci konstelacji Draco. Każdego roku deszcz meteorytów tej konstelacji oferuje zaskakujący pokaz spadających gwiazd. Ten gwiezdny pokaz jest przykładem istoty L’Adoné, odkrycia różnych zmysłów, skarbów oferowanych przez Planetę Ziemię.

W perfumach L’Adoné każdy zapach postrzegany jest jako dzieło sztuki. Podobnie jak w przypadku obrazu, kompozycji muzycznej lub dzieła literackiego, perfumy są otwarte na różnorodne interpretacje. Podobnie jak w przypadku dzieła artystycznego, poszczególne składniki perfum L’Adoné łączą się, tworząc arcydzieło zapachowe. Każde perfumy malują obraz swojego wszechświata.

Elenya Gold to zapach symbolizujący złoto, czyli metal wszystkich bogów i królów od czasów starożytności. Kompozycję otwierają charakterystyczne nuty kardamonu, wetywerii oraz sycylijskiej bergamotki. Zapach jest kremowy, mleczny i słodkawy. Kardamon gra tutaj rolę eleganckiego i wytrawnego składnika, który świetnie łączy się z ziołową głębią olejku monoi. Całość jest bardzo drzewna, aromatyczna i zdecydowanie warta dłuższej analizy.

Parametry zapachu są umiarkowane. Kompozycja utrzymuje się na ciele do 8 godzin, tworząc aromatyczną powłokę na naszej skórze. Zapach polecam fanom drzewnych i lekko kremowych zapachów.

Elenya Gold jest umieszczona w przeźroczystym flakonie, na którym widnieje nazwa zapachu i logo marki L’Adoné. Całość zwieńcza piękny, drewniany korek.

(Wszystkich wyświetleń 81, z czego 1 w dniu dzisiejszym)