Marka L’arc Parfums powstała w 2013 roku. Jak dotąd, bardzo trudno jest znaleźć jakiekolwiek informacje na jej temat. Na stronie internetowej pojawia się jedynie opis historii, które zainspirowały twórców marki do stworzenie każdego zapachu.

Wyjątkowe rzemiosło L’Arc znajduje swoje odzwierciedlenie w skrupulatnej dbałości o szczegóły, szczególnie jeśli chodzi o projektowanie eleganckich butelek i wybór złożonych zapachów. Dołącz do nas w podróży z zapachem, podróżą do świata oddanego Maître de Claude i jego ostatecznym dążeniem do prawdziwej miłości.

MÉMOIRE CARNET DE VOYAGE

Zapach został stworzony w 2015 roku przez perfumiarkę Julien Rasquinet. Jak sama nazwa wskazuje, ten zapach zapewnia wyjątkową olfaktoryczną podróż. Zaczyna się od nut bergamotki, a kończy się na paczuli i drzewie sandałowym. Cała ta podróż jest owiana nutami szafranu, róży i piżma. Memoire to zapach z kolekcji ”The Voyage Collection”, która w zmysłowy sposób opisuje różne zakątki świata.

Do niedawna nie byłem fanem świeżych i letnich zapachów. Mój gust zmienia się jak w kalejdoskopie, więc kiedy po raz pierwszy użyłem Memoire, poczułem jak moja miłość do świeżych nut zapachowych wraca do mnie z każdą kolejną aplikacją. Po kilku minutach zapach ujawnia swoje ciepłe i spokojne oblicze. To wszystko dzieje się za sprawą ananasa, czarnej porzeczki, cypriolu, bergamotki z królewską różą, szafranu, konwalii, piżma i cedru. Bogaty, lekki i wyjątkowo trwały zapach dodaje orzeźwienia i zapewnia uczucie lekkości i świeżości.

Flakony marki L’Arc Parfums są smukłe, idealnie wypolerowane, a każdy zapach różni jedynie nazwa nadrukowana na przodzie. Szczerze mówiąc, wolę kiedy flakony znacząco różnią się od siebie, ponieważ to część wizualna zawsze przyciąga naszą uwagę oraz uruchamia wyobraźnię.

L’Arc ma na swoim koncie 8 wyjątkowych zapachów, które poruszają zmysły i zapewniają wyjątkowe doznania. Każdy z dostępnych zapachów bardzo się różni, ale jedna wspólna cecha która je łączy to perfekcyjna trwałość. Szczerze, to L’arc można uznać za jedną z nielicznych marek tworzących najtrwalsze kompozycje zapachowe.

(Wszystkich wyświetleń 218, z czego 1 w dniu dzisiejszym)