Le Couvent des Minimes to francuska marka niszowych perfum. Projekt powstał w 2008 roku i ma na swoim koncie 32 kompozycje, które składają się na kilka oddzielnych kolekcji.

Historia Le Couvent des Minimes rozpoczyna się w klasztorze Minimes, majestatycznym miejscu założonym w 1614 r. na południu Francji, gdzie kiedyś mieszkał i pracował słynny botanik króla Francji Ludwika XIV . Louis Feuillée był znany ze swojego zamiłowania do roślin. Przemierzał kontynenty w poszukiwaniu gatunków z całego świata, które następnie gromadził w klasztorze.

Les Parfums Remarquables to najnowsza kolekcja marki, która jest podróżą po różnych zakątkach świata. Począwszy od wysp kanaryjskich, kończąc na zalesionych obszarach Chile.


Kythnos

Kythnos to odzwierciedlenie dzikiej wyspy Cyklad, na której spokój greckich wiosek miesza się z cudownymi aromatami dzikich i surowych krzewów maquis. Kompozycja to mieszanka nut wetywerii, lawendy i paczuli. Zapach otwierają nuty słodkawej lawendy oraz ziemistej paczuli, tworząc wyjątkową aurę wokół naszej skóry. Całość zwieńczają charakterystyczne nuty wetiweru.

Projekcja zapachu jest na bardzo wysokim poziomie. Trwałość oceniam równie wysoko. Zapachem można się cieszyć do 8 godzin. Kythnos świeża, cytrusowa i wykwintnie słodka kompozycja. Z pewnością znajdzie tyle samo fanów u płci męskiej jak i żeńskiej. Jednym słowem bardzo udany unisex.


Fort Royal

Fort Royal to zapach wysp karaibskich. Słodka, tropikalna kompozycja to mieszanka takich składników jak: wanilia, benzoes oraz dzikie jagody. Jeśli błogi odpoczynek na słońcu wysp karaibskich miałby mieć swój charakterystyczny zapach, to z pewnością byłby to Fort Royal. Zapach otwierają nuty słodkiej wanilii i benzoesu. Całość zwieńczają dzikie jagody, które dodają do zapachu lekkiego kwasku. W kompozycji wyczułem również zapach ziemistej paczuli, choć nie została ona podana w składzie.

Projekcja zapachu jest wzorowa, a jego trwałość równie imponująca. Zapach idealnie nadaje się na chłodniejsze letnie dni i na zimowe mrozy. Świetny, ogoniasty, ciepły otulacz dla fanów słodkich i niszowych zapachów.

Zapachy z serii Les Parfums Remarquables są umieszczone w masywnych i eleganckich, czarnych flakonach. Całość zwieńcza charakterystyczny czarny korek z logo marki.


Tinharé

Tinharé to kompozycja składająca się z takich nut zapachowych jak wanilia, mandarynka, nuty drzewne i jaśmin. Otwarcie zapachu zdecydowanie należy do soczystego koktajlu z cytrusów, z mandarynką w roli głównej. To niesamowicie ciepły, aromatyczny i pociągający zapach. Po kilkunastu minutach zapach staje się nieco słodszy, a to za sprawą wanilii i jaśminu. Rozgrzana do czerwoności mandarynka z lekką słodyczą jaśminu działa tutaj cuda, a Tinharé pomimo że jest zapachem ciepłym, to będzie idealny na lato, szczególnie w upalne, letnie dni.

Parametry zapachu są również zadowalające. Kompozycja utrzymuje się na ciele do 8 godzin, a projekcja jest tutaj raczej bliskoskórna niż krzykliwa, co w tym przypadku uważam za ogromny plus.


Valparaiso

Valparaiso to bardzo aromatyczny zapach. Kompozycję otwierają nuty kardamonu, gałki muszkatołowej i wetywerii. Całość jest podsycona olibanum i słodkim akcentem w postaci róży. Rozwija się ona niesamowicie ciekawie i już po kilkunastu minutach dostajemy ciepły zapach żywicy i paczuli, która tym razem nie jest mroczna, a raczej bardziej czekoladowa i przyjemna. Bardzo ważnym składnikiem jest tutaj cedr, który tworzy z Valparaiso zapach drzewny, aromatyczny oraz intensywny.


 

(Wszystkich wyświetleń 914, z czego 1 w dniu dzisiejszym)