Lú by Ludovica Di Loreto to włoska marka oferująca luksusowe perfumy. Jej założycielką jest Ludovica Di Loreto, pochodząca z rodziny włoskich perfumiarzy. Studiowała na Uniwersytecie Rzymskim LA SAPIENZA, a następnie kontynuowała naukę w London College of Fashion.

Podczas swojej podróży przez Europę Di Loreto zatrzymała się w Sztokholmie – idealnym miejscu dla przedsiębiorców wszelkiego rodzaju. Zimna nordycka pogoda wywołała w niej tęsknotę za gorącym i ukochanym Rzymem. To z kolei przerodziło się w potężny przypływ kreatywności i takim sposobem Ludovica postanowiła przenieść ciepło i kolory Rzymu do Szwecji w postaci wyjątkowych zapachów. Marka Lú by Ludovica Di Loreto powstała w 2015 roku i obecnie wprowadziła na rynek 7 wyjątkowych zapachów, z czegonajmłodsza kompozycja pochodzi z 2018 roku.

Minerwa to rzymska bogini sprawiedliwości i mądrości. To właśnie ona zainspirowała Ludovicę do stworzenia wyjątkowo wyrafinowanego i kobiecego zapachu, który łączy w sobie cechy pewnej siebie kobiety oraz subtelności.

Minerva to orientalno-owocowy zapach, który zaskoczył mnie swoją bogatą kompozycją. Początek zapachu to istna bomba kwiatowo-owocowa. Brzoskwinia, fiołek, śliwka i gardenia odpowiadają za słodki i owocowy ton zapachu. Druga strona zapachu skrywa w sobie skórę, wanilię, osmantusa, a także mech dębowy, które nadają kompozycji lekko mydlaną poświatę.

Wyobraźcie sobie kręte, kamienne uliczki, którymi swobodnie podążacie. Dokładnie tak, jakbyście je znali od zawsze. W ręku trzymacie kosz świeżych owoców. W tle czuć zapach świeżego prania zmieszany z zapachem nagrzanych od słońca drzew, które nieśmiało wychylają się zza budynków. To właśnie ta pewność siebie sprawia, że czujecie się niesamowicie i choć nie do końca znacie swój cel, to macie pewność, że czeka Was coś bardzo przyjemnego. Tak właśnie pachnie Minerva.

Minerva to zapach słodki i delikatny, dlatego jego projekcja jest raczej przyskórna. Trwałość zapachu jest bardzo przyzwoita i możecie liczyć na jego obecność nawet do 8 godzin.

Wyjątkowy design każdego flakonu to nie tylko idealnie wypolerowane szkło, ale przede wszystkim piękny marmurowy korek, który przywodzi na myśl pięknie rzymskie rzeźby. Zapachy, które stworzyła Ludovica to małe dzieła sztuki, które zasługują na uwagę każdego wymagającego odbiorcy.

(Wszystkich wyświetleń 153, z czego 1 w dniu dzisiejszym)