Każdego roku marka M.Micallef prezentuje nowy zapach pod szyldem Art Collection. Limitowana edycja zapachów to przede wszystkim ręcznie malowane flakony, które każdego roku pomaga stworzyć jeden z młodych zdolnych artystów. Martine Micallef wiele podróżuje i to właśnie w trakcie zwiedzania świata poznaje nowych artystów proponując im współpracę. Tym razem padło na Ruh Zadeh, młodego artystę z Azerbejdżanu.

The Perfume of Colors to wyjątkowa kompozycja, w której na przemian walczą o naszą uwagę nuty świeże oraz nieco cięższe akordy. W skład zapachu wchodzą takie składniki jak: mandarynka, bergamotka, fiołek, piżmo, drzewo kaszmirowe oraz skóra, paczula, mech i anyż. Początek zapachu należy do skóry, mandarynki i bergamotki. Zapach wita nas cytrusowym uderzeniem, choć w tle układa się piękna i delikatna skóra, piżmo i drzewo kaszmirowe, które sprawiają wrażenie jakby zapach nas otulał. W kolejnym etapie zapachu dostajemy zastrzyk w postaci aromatycznych nut anyżu i mchu, które w połączeniu z paczulą kompletnie zmieniają oblicze zapachu. The Perfume of Colors to zapach klasyczny, wyjątkowo pociągający i elegancki.

Projekcja zapachu jest na bardzo dobrym poziomie. Całość utrzymuje się na ciele do 8 godzin. Kompozycja idealna na chłodne letnie dni. Zapach jest stworzony dla fanów delikatniejszej paczuli i masy cytrusów.

Limitowana kolekcja Art Collection składa się z dwóch tysięcy ręcznie malowanych flakonów. Każda z buteleczek jest tworzona indywidualnie przez artystów i żadna z nich nie wygląda tak samo. The Perfume of Colors to jak sama nazwa wskazuje moc kolorów. Tym razem tematem przewodnim jest sztuka nowoczesna i minimalizm.

(Wszystkich wyświetleń 139, z czego 1 w dniu dzisiejszym)