Maison Francis Kurkdjian to francuska marka niszowych perfum, która powstała w 2009 roku. Jej założycielami są Francis Kurkdjian, znany perfumiarz, który między innymi był twórcą pierwszego, męskiego zapachu marki Jean Paul Gaultier oraz przedstawiciel i współzałożyciel marki Marc Chaya. Obecnie marka ma na swoim koncie aż 44 kompozycje, z czego najnowsza pochodzi z 2019 roku.

Kolekcja zapachów Maison Francis Kurkdjian jest opisywana jako szafa pełna zapachów z niezliczonymi pokładami różnych emocji. Uznawany za jednego z najbardziej znanych perfumiarzy Francis Kurkdjian stworzył markę opartą na idei zmysłowego perfekcjonizmu. Głównymi jej założeniami są czystość, wyrafinowanie, ponadczasowość i klasyka.

Te same nuty zapachowe, a dwie różne tożsamości. Takim hasłem reklamowane są najnowsze dwa zapachy o nazwie: gentle Fluidity (gold) i Gentle fluidity (silver). Rzeczywiście do skomponowania tych dwóch zapachów twórcy użyli tych samych składników w różnych ilościach. To pozwoliło na stworzenie dwóch całkowicie odmiennych zapachów. Dziś przygotowałem dla Was recenzję męskiego zapachu Gentle fluidity (silver).

Gentle fluidity (silver) to delikatny, świeży i niesamowicie pociągający zapach. Pierwsze skrzypce gra tutaj połączenie jagody jałowca z nutami drzewnymi i gałką muszkatołową. Zapach jest bardzo świeży, a przy tym kusi swoją delikatną słodyczą, która pozostaje z nami do końca. Projekcja zapachu jest bliskoskórna i moim zdaniem będzie to idealny zapach wiosenny. Jego trwałość jest dobra, co pozwala cieszyć się wyjątkowym zapachem do 8 godzin, choć przez ostatnie dwie wyczujemy już tylko delikatnie pachnąca, ciepłą aurę.

Zapach jest zamknięty w charakterystycznym, perfekcyjnie wypolerowanym, szklanym flakonie, którego wzór jest stosowany w większości dzieł marki. Całość zwieńcza błyszczący, metaliczny srebrny korek, który zainspirowany został dachami paryskich kamienic. Flakon sprawia wrażenie, jakbyśmy trzymali w rękach czysty i perfekcyjny klejnot.

Maison Francis Kurkdjian to bardzo znana marka w świecie niszowych perfum, dlatego tym bardziej jestem zadowolony z faktu, że nareszcie pojawiła się okazja, aby opowiedzieć o niej kilka słów na moim blogu. Zapachy marki Maison Francis Kurkdjian znajdziecie w niezastąpionej perfumerii Missala.

(Wszystkich wyświetleń 609, z czego 1 w dniu dzisiejszym)