Maison Godet to francuska marka niszowych perfum, którą w 1901 roku stworzył Julien-Joseph Godet. Od tamtej pory jest to firma rodzinna, którą z powodzeniem prowadzi każde kolejne pokolenie. Kompozycje zapachowe marki Maison Godet powstają przy użyciu najlepszych składników, co jest efektem wieloletniej współpracy z najlepszymi producentami kwiatów w Grasse. Marka ma na swoim koncie 15 kompozycji zapachowych, z czego najnowsza pochodzi z 2018 roku.

Początek października. Ciepłe promienie słoneczne mieszają się z zapachem chłodnego lasu. Przemierzam leśne ścieżki, wchodzą coraz dalej w głąb zielonej krainy, która wita mnie zapachem nagrzanego od słońca drewna i żywicy. Z każdym kolejnym krokiem robi się coraz spokojniej, gdzieś w oddali można zauważyć słoneczną polanę, której jesienna aura przyciąga ciepłem i lekką słodyczą.

Cuir de Russie to wyjątkowy zapach kuminu, paczuli, oudu i drzewa sandałowego. Otwarcie zapachu należy do paczuli i oudu, które w lekko pudrowym wydaniu tworzą piękną, jesienną aurę. Zapach rozwija się rewelacyjnie i już po kilku chwilach staje się ciepły, wyrazisty i niesamowicie pociągający. Kompozycja początkowo jest bardzo silna, ale z czasem staje się raczej bliskoskórna. Kiedy do gry wchodzi drzewo sandałowe, goździki i wetwier robi się bardzo ciepło, spokojnie i słodkawo. Zapach utrzymuje się na skórze do 10 godzin. Cuir de Russie, to zdecydowanie unisex, który polecam fanom drzewnych zapachów z nutką orientu i paczuli oraz fanom jesieni, którą tak dobrze ta kompozycja odzwierciedla.

Zapach mieści się w eleganckim, czerwonym flakonie, który zdobi logo marki Maison Godet. Całość zwieńcza elegancki, odkręcany złoty korek, który jednocześnie służy do aplikacji. Klasyczny atomizer zastąpiono tutaj szklanym aplikatorem, za pomocą którego z elegancją wcieramy zapach prosto na skórę.

(Wszystkich wyświetleń 69, z czego 1 w dniu dzisiejszym)