Masque Milano to włoska marka niszowych perfum, która powstała w 2012 roku. Jej założycielami są Riccardo Tedeschi i Alessandro Brun. Obecnie ma ona na swoim koncie 16 kompozycji zapachowych, z czego najnowsza pochodzi z 2020 roku. Zapachy powstały we współpracy z Delphine Thierry, Julien Rasquinet, Bruno Jovanovic, Fanny Bal, Vanina Muracciole, Giuseppe Imprezzabile, Christian Carbonnel, Luca Maffei, Caroline Dumur, Cristiano Canali i Cecile Zarokian.

Jesteś w miejscu, w którym zapachy krzewów i wrzosowiska mieszają się ze słonym zapachem morza. Ostrożnie chodzisz wąskimi ścieżkami po skałach prowadzącymi na plażę. Dotykasz gałęzi i krzaków. Zagięta gałąź krwawi gęstą i lepką żywiczną cieczą, której silny i gorzki zapach nie chce opuścić skóry. Horyzont się rozszerza, a ty oddajesz się dźwiękom i widokowi potężnego oceanu.

Terralba, to zapach, który został wydany w 2013 roku. Jego twórcą jest Delphine Thierry. Terralba to zapach inspirowany wybrzeżem Sardynii, gdzie morskie zapachy mieszają się z zapachem ziół i krzewów. Jego otwarcie należy do świeżych cytrusów i szałwii, które są podsycone akordami mirtu i tymianku. Na specjalną uwagę zasługuje również mastyks czyli żywica pozyskiwana z balsamu wyciekającego z drzewa pistacji kleistej. Później zapach dostaje zastrzyk w postaci drzewnych nut cedru, cyprysu i jałowca. Terralba to morski i bardzo pociągający zapach soli, która przypomina mi takie dzieła jak J.U.S Ambrasser czy Angela Ciampagna Nox.

Trwałość zapachu oceniam na około 8 godzin, przy czym jego projekcja jest spokojna i bliskoskórna. Zapach mieści się w charakterystycznym dla marki Masque Milano przeźroczystym flakonie, który zdobi nazwa i grafika zapachu Terralba. Całość zwieńcza ciekawy, czarny korek.

Zapachy Masque Milano możecie przetestować w perfumeriach Mon Credo.

(Wszystkich wyświetleń 122, z czego 1 w dniu dzisiejszym)