Montale to francuska marka niszowych perfum, która powstała w 2003 roku. Założycielem marki jest Pierre Montale, który przed dłuższy okres swojego życia tworzył perfumy dla szlachty, królów i królowych w Arabii Saudyjskiej. Po powrocie do Paryża, postanowił stworzyć markę opartą na miłości do wschodu i orientu.

Montale tworzy swoje zapachy z naturalnych materiałów wysokiej jakości, w dużej koncentracji, co sprawia, że zapachy są bardzo intensywne i długotrwałe. Aluminiowa butelka została specjalnie stworzona, aby chronić cenne esencje przed światłem. Obecnie marka ma na swoim koncie kilka kolekcji zapachowych na które składa się imponująca liczba 138 różnych kompozycji.

Patchouly Leather to zapach, który urzekł mnie od pierwszej chwili. Króluje tu ziemista paczula, skóra i nuty drzewne. Zapach otwierają pudrowo-drzewne nuty z charakterystyczną paczulą, która jest z nami od początku do samego końca projekcji zapachu. Wyjątkowo ciepła aura, która otacza naszą skórą, rozgrzewa i daje poczucie wyjątkowego komfortu.

Początkowo zapach testowałem wyłącznie jesienią. To właśnie ten okres idealnie odzwierciedla zawartość złotego flakonu Patchouly Leather. Zapach po raz kolejny użyłem w chłodny, lecz słoneczny, styczniowy dzień. Po wyjściu na zewnątrz, poczułem całkowicie nowe, ostrzejsze oblicze zapachu. Drzewno skórzana chmurka, towarzyszyła mi przez długie godziny. Patchouly Leather to kompozycja, której projekcja jest na bardzo wysokim poziomie. Najlepsze parametry zapach osiąga zdecydowanie zimą. Jesienią tworzy z kolei otulającą ciepłą aurę i jest raczej bliskoskórny. 

Złoty flakon, w którym mieści się zapach to małe dzieło sztuki, które swoim charakterystycznym kształtem i klipsem zabezpieczającym atomizer, tworzy znak rozpoznawczy marki. Szeroką gamę zapachów Montale możecie sprawdzić oraz zakupić w butikach oraz internetowym sklepie perfumerii Quality Missala.

(Wszystkich wyświetleń 371, z czego 1 w dniu dzisiejszym)