Moresque to włoska marka niszowych perfum, która powstała w 2015 roku. Założycielką marki jest Cindy Guillemant, której głównym celem było połączenie włoskiego zmysłu i arabskiego uroku luksusowych zapachów. Obecnie marka ma na swoim koncie 25 kompozycji, z czego najnowsza pochodzi z 2018 roku.

Kobieta zawsze może liczyć na dwie cechy: czułość i precyzję. W świecie wysokiej jakości perfum, obie z tych cech są niesamowicie przydatne. Nic nie powstanie, jeśli nie wywołuje emocji i nie jest przemyślane w najdrobniejszych szczegółach.– Cindy Guillemant.

Moresque to harmonijna synteza formy i treści, estetyki i esencji. Stworzony, aby ubrać starożytną orientalną tradycję perfumerii z ponadczasowym włoskim stylem, Moresque jest hołdem dla splendoru sztuki mauretańskiej. Jest to także oda do wyrafinowania orientalnych perfum. Notka prasowa marki Moresque

Al Andalus to świeża i korzenna kompozycja. W jej składzie znajdują się: brzoza, balsam tolu, imbir, czarny pieprz, labdanum oraz agar (oud). Kompozycję otwierają nuty pieprzu, które witają nas w dużej ilości. Później jest nieco spokojniej. Zapach po kilkunastu minutach traci zadziorność i przemienia się w lekko kwaskowatą i balsamiczną chmurkę. Do gry wkracza imbir, balsam tolu i labdanum. Kompozycja jest dość prosta, dlatego polecam ją fanom nieskomplikowanej niszy.

Parametry zapachu są zdecydowanie na najwyższym poziomie. W końcu mamy do czynienia z jedną z najbardziej luksusowych niszowych marek. Al Andalus utrzymuje się na skórze do 8 godzin, a jego projekcja jest początkowo bardzo silna, później zamienia się w przytulną, balsamiczną powłokę, która towarzyszy nam do samego końca.

Kompozycja mieści się w perfekcyjnie czarnym flakonie, ze złotymi zdobieniami i nazwą zapachu. Całość zwieńcza piękny, ciężki korek. Wszystko spoczywa w eleganckim pudełku, z wysuwaną komorą.

Moresque to marka, której kompozycje są zawsze tworzone z najwyższej jakości składników i to zdecydowanie czuć w każdym z zapachów. Pomimo tego, że Al Andalus nie jest w żadnym wypadku typowym ogoniastym ”killerem”, który ciągnie się za nami przez długie godziny, to zapach jest wart swojej ceny. Bogaty skład kompozycji doceni każdy wielbiciel luksusowych perfum.

Ten i inne zapachy marki Moresque kupicie w butikach oraz na stronie internetowej perfumerii  Moncredo.

(Wszystkich wyświetleń 199, z czego 1 w dniu dzisiejszym)