Moresque to włoska marka niszowych perfum, która powstała w 2015 roku. Założycielką marki jest Cindy Guillemant, której głównym celem było połączenie włoskiego zmysłu i arabskiego uroku luksusowych zapachów. Obecnie marka ma na swoim koncie 25 kompozycji, z czego najnowsza pochodzi z 2018 roku.

Kobieta zawsze może liczyć na dwie cechy: czułość i precyzję. W świecie wysokiej jakości perfum, obie z tych cech są niesamowicie przydatne. Nic nie powstanie, jeśli nie wywołuje emocji i nie jest przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. – Cindy Guillemant.

Moresque to harmonijna synteza formy i treści, estetyki i esencji. Stworzony, aby ubrać starożytną orientalną tradycję perfumerii z ponadczasowym włoskim stylem, Moresque jest hołdem dla splendoru sztuki mauretańskiej. Jest to także oda do wyrafinowania orientalnych perfum. Notka prasowa marki Moresque

Kiedy w moje ręce trafił zapach Contessa, wiedziałem, że trzymam coś wiecej niż kolejne drogie perfumy. To małe dzieło sztuki, które zaskoczyło mnie począwszy od precyzyjnie wykonanego flakonu, po ujmujący zapach, o którym nie można tak łatwo zapomnieć.

Contessa to oda do arystokratycznej zmysłowości. Kwiatowo-piżmowy zapach, który celebruje nasze zmysły oraz ujawnia siłę i instynkt.

Początek zapachu Contessa to niesamowity i aromatyczny anyż, skąpany w słodkawych nutach ylang-ylang i róży w połączeniu z różowym pieprzem. To zapach o wielu obliczach, dlatego początkowo ciężko jest rozróżnić poszczególne składniki. Dopiero analizując nadgarstek i rozkładając zapach na czynniki pierwsze, można wyczuć jak wiele różnych nut zapachowym serwuje nam ta kompozycja. Contessa to zapach słodki, pieprzny i niesamowicie intrygujący.

Zapach jest bardziej kobiecy, choć mi ta słodycz zdecydowanie odpowiada. Momentami Contessa przypomina mi słynny Joop! Homme i opisywany niedawno na moim blogu Ghostnose Overdose.

Contessa ma projekcję przyskórną, ale trwałość tej kompozycji jest wyjątkowo imponująca.

Moresque to marka, która zdecydowanym i stanowczym krokiem weszła w przepełniony nowościami świat luksusowych perfum. To właśnie idee tej marki i wyjątkowe projekty pozwolą jej pozostać na liście najpopularniejszych marek przez długie lata. Choć cena za 50 ml flakon może być dla wielu osób sporym wydatkiem (ok. 1500 zł) to zdecydowanie jest to zapach wart każdych pieniędzy.

Wszystkie zapachy marki Moresque, w tym gwiazdę dzisiejszego wpisu, znajdziecie wyłącznie w sklepach Mon Credo.

(Wszystkich wyświetleń 630, z czego 1 w dniu dzisiejszym)