Nobile 1942 to włoska marka niszowych perfum, która po raz pierwszy pojawia się na moim blogu. Jak sama nazwa wskazuje projekt powstał w 1942 roku i jak dotąd ukazało się aż 64 kompozycji zapachowych. Shamal to zapach, który miał swoją premierę w 2018 roku. Ta owocowo dymna, uwodzicielska kompozycja, zaskoczyła mnie krótką listą składników, a jednocześnie okazała się jednym z najciekawszych zapachów, jakie miałem okazję testować tego roku.

Shamal to dzieło Chrisa Maurice’a, który postanowił połączyć nuty kadzidła, przypraw, daktyli, jabłka, aksamitu i bursztynu. Otwarcie zapachu to słodko dymna mieszanka daktyli i kadzidła. W tle wyczuwalne są ostre przyprawy i przytulna baza z aksamitu i piżma. Zapach jest ciepły, a towarzysząca mu słodycz zmysłowa i tajemnicza. Moim ulubionym momentem jest kolejna faza projekcji, kiedy zapach lekko traci na mocy, przyprawy stają się delikatne, a do gry wchodzi jabłko i rozgrzewająca ambra. W ostatnim etapie wokół naszej skóry tworzy się przytulna i lekko słodka aura, która jest wynikiem połączenia piżma, ambry i jabłka.

Parametry zapachu są rewelacyjne. Jest to pierwsze dzieło marki Nobile 1942, które mam okazję testować i muszę przyznać, że jestem zachwycony jakością składników i trwałością zapachu. Kompozycja utrzymuje się na skórze do 12 godzin i spełni oczekiwania wszystkich fanów kadzidła, słodkich daktyli i przede wszystkim niszowych perfum.
Wszystkie zapachy marki Nobile 1942 znajdziecie w perfumeriach www.moncredo.pl

 Post

 

Artykuł sponsorowany

(Wszystkich wyświetleń 135, z czego 1 w dniu dzisiejszym)