Olfactive Studio to niszowa marka perfum założona w 2009 roku przez Celine Verleure. Głównym celem założycielki było połączenie dwóch dziedzin sztuki – perfumiarstwa i fotografii. Obecnie to jedna z najciekawszych marek perfumeryjnych tworzących nowe trendy w świecie niszowych perfum.

Celine Verleure rozpoczęła swoją przygodę z marką Olfactive Studio od tworzenia mini bloga na Facebooku, gdzie komentowała poszczególne etapy zakładania firmy i tworzenia pierwszych zapachów. To właśnie tam Celine nawiązywała pierwsze kontakty z koneserami -internautami.Każdy z zapachów został zainspirowany fotografią, która tworzyła tło do jego powstania. Również flakony nawiązują do sztuki fotografii. Smukły i kwadratowy wzór kształtem przypomina dawne polaroidy.

Panorama

Zielony i dziki. Panorama to perfumy miejskiej dżungli, gra oryginalnych kombinacji, jak zaskakująca nuta gorącego i pikantnego wasabi, którą użyłem w tej kompozycji. Niesamowity kontrast wyłania się kiedy ujawniają się nuty żywiczne. Treściwy i nieoczekiwany obrót sprawy to interpretacja ciągle zmieniającej się panoramy Los Angeles. – Clément Gavarry twórca zapachu Panorama

Panorama to kompozycja, która miała swoją premierę w 2014 roku. Zapach, tak jak poprzednie dzieła marki Olfactive Studio został zainspirowany konkretną fotografią. Tym razem była to panorama miasta Los Angeles, którą sfotografował Migel Sandiha. Na zdjęciu widzimy kawałek nowoczesnego budownictwa, które jest otoczone bujną zielenią. Druga połowa kadru to widok odległych budynków LA i błękitnego nieba, które idealnie przecina kadr na pół. To właśnie zwiastuje ciekawe zjawisko, które gwarantuje nam zapach Panorama.

Początkowo silny, intensywny i bardzo ”zielony” zapach Panorama, to mieszanka akordów trawy, wasabi, liścia figi, jodły balsamicznej i paczuli. Kilka minut później zielona roślinność delikatnie ustępuje miejsca wanilii, a jej ciepło idealnie podkreślają fasolki tonka, mirra i bergamotka. Oczami wyobraźni widzę słoneczny, wiosenny dzień i zieloną polanę. Czuję jak wiatr intensywnie przenosi w swoich objęciach akordy intensywnego zapachu trawy i okolicznych roślin. Kiedy zielone akordy na dobre opuszczają naszą skórę, zapach niespodziewanie tworzy na naszym ciele balsamiczną aurę, która kusi resztką zielonych akordów połączoną z wanilią i fasolką tonki. 

Soczysta, wytrawna zieleń zapachu Panorama skusi wszystkich fanów roślinnych kompozycji. Projekcja początkowo jest bardzo silna, później zapach staje się przyjemną powłoką otulającą naszą skórę. Panorama tworzy ciepłą, zmysłową i kuszącą chmurę wokół nas. Jest to zdecydowanie zapach o dwóch obliczach.

(Wszystkich wyświetleń 353, z czego 1 w dniu dzisiejszym)