Omnia Profumi to włoska marka niszowych perfum, która powstała w 2004 roku. Na chwilę obecną marka ma na swoim koncie 19 kompozycji, z czego najmłodsza pochodzi z 2018 roku.

Założycielem marki jest Fabrizio Tagliacarne. Inspiracją do jej założenia stało się jego doświadczenie w dziedzinie biżuterii, w której jego rodzina działa od wielu lat. Odkrywszy wyjątkowe zdolności kamieni do wywoływania doznań dotykowych i wizualnych, co łączy się ze zmysłem węchu, Fabrizio postanowił połączyć pokrewieństwa, które łączą kamienie, metale i perfumy w idealnym produkcie, pełnym pasji.

Diamante to ciepły, korzenny i słodki zapach unisex. Drzewo cedrowe połączone z aromatem kakao i czekolady wita nas na otwarciu zapachu. Całość jest przydymiona kadzidłem, a w tle lśnią świeże cytrusy. Początkowo zapach jest świeży i słodkawy, ale po kilkunastu minutach ujawnia swoje balsamiczne oblicze.

Moim zdaniem to idealna kompozycja unisex, ponieważ słodkawe nuty czekolady, wanilii i kawy z pewnością przyciągną do tego zapachu wiele kobiet. Z drugiej strony kadzidło i cytrusy są idealnym przepisem na świeży i słodki, męski zapach.

Diamante to zapach wyjątkowo trwały, więc poszukiwacze takich kompozycji powinni być zadowoleni. Projekcja jest również imponująca, choć po 3 godzinach robi się raczej bliskoskórna.

Płyn jest koloru żółtego i mieści się w prostym flakonie o obłych kształtach. Całość zwieńcza drewniany korek.

(Wszystkich wyświetleń 151, z czego 1 w dniu dzisiejszym)