Orlov to francuska marka niszowych perfum, która powstała w 2015 roku. Jej założycielami są Ruth Séry oraz jej małżonek–Thomas Méaulle. Obecnie ma ona na swoim koncie 14 kompozycji, z czego najnowsza pochodzi z 2018 roku. Ruth Séry to kobieta pochodząca z rodziny, która od pokoleń zajmuje się biznesem diamentów. Pasjonuje się również doskonałymi perfumami. W 2015 roku połączyła siły ze swoim mężem, Thomasem Méaulle, aby założyć House of Orlov (skrót od ”Our Love” – „nasza miłość”), który łączy miłość do diamentów z zamiłowaniem do wielkich perfum.

De Young Red to owocowo drzewna kompozycja, w której skład wchodzą takie nuty jak: różowy pieprz, malina, róża, jaśmin, bursztyn, akigalawood oraz drzewo sandałowe. Otwarcie to owocowo-drzewna uczta, zapach jest słodki, soczysty i ciepły. Nuty drzewne wraz z piżmem tworzą przytulną bazę, która sprawia wrażenie ciepłego koca. Kompozycja zdecydowanie dla fanów ciepłych owocowych zapachów oraz jesiennych otulaczy.

Golden Prince to niesamowicie aromatyczna kompozycja, w której skład wchodzą: kadzidło, cedr, jagody jałowca, wetyweria, mech dębowy i przyprawy. Otwarcie zapachu to świeża, korzenna, aromatyczna mieszanka nut drzewnych, jagody jałowca oraz lekko suchej wetywerii. Całość jest leśna i rozgrzewająca. W kolejnym etapie zapach nabiera większej głębi, a przyprawy stają się jeszcze bardziej wyraziste. Uwielbiam ten moment, w którym gałka muszkatołowa, wetyweria i jagody jałowca tworzą powłokę, która sprawia wrażenie jakby się stąpało po suchych gałęziach gdzieś pośród lasu.

Zapachy marki Orlov mieszczą się w charakterystycznych, smukłych, czarnych flakonach, które zdobią złote korki i metaliczne blaszki z nazwą zapachu. Całość spoczywa w eleganckiej szkatułce.

(Wszystkich wyświetleń 157, z czego 1 w dniu dzisiejszym)