Pana Dora to szwedzka marka niszowych perfum, która swoją działalność rozpoczęła w 2019 roku. Jak dotąd powstało 6 kompozycji zapachów, które mieszczą się w pięknych, charakterystycznych flakonach.

Nasze zapachy to ekskluzywne kreacje, a każdy flakon skrywa inną historię. Staramy się osiągnąć autentyczność na każdym etapie tworzenia, począwszy od doboru kompozycji aromatycznych, a skończywszy na pakowaniu i dystrybucji.- Informacja prasowa marki Pana Dora

XVI to wyjątkowa drzewna kompozycja z migdałem w roli głównej. Otwarcie zapachu należy do migdału, paczuli, jagody jałowca i kminku. Całość jest bardzo aromatyczna, momentami gorzko-słodka. Przyznam szczerze, że rzadko mi się zdarza, że zapach jest tak skomplikowany, żeby ciężko mi go było opisać. Tak właśnie było w tym przypadku, choć XVI to jeden z ciekawszych zapachów jaki miałem okazję testować.

W kolejnym etapie zapach nabiera więcej ciepła, a słodycz schodzi na drugi plan. Migdał staje się jeszcze wyraźniejszy. W tle wyczuwalne są nuty drzewne i charakterystyczny kumin. XVI to kompozycja unikalna, inna niż cokolwiek miałem okazję dotychczas poznać, a jednocześnie jest przyjemna i pokocha ją każdy fan aromatycznych i słodko-migdałowych zapachów. Zdecydowanie unisex.

Kompozycja mieści się w przeźroczystym flakonie, a całość zdobi charakterystyczny dla marki złoty korek w kształcie głowy jelenia. Prawdziwe dzieło sztuki!

(Wszystkich wyświetleń 171, z czego 1 w dniu dzisiejszym)