Papillon Rouge to francuska marka niszowych perfum, która powstała w 2007 roku. Marka ma na swoim koncie 11 kompozycji, z czego najnowsza pochodzi z 2018 roku.

Papillon Rouge oznacza w języku francuskim ”czerwony motyl”. Perfumy produkowane są we Francji w stolicy perfum Grasse, przy użyciu najlepszych jakościowo, naturalnych i długotrwałych surowców.

Przez wieki motyle zawsze były symbolem radości. Każdy zapach nazwany jest na cześć prawdziwego motyla, który otwiera drzwi do wyjątkowego świata pełnego zapachów. Goutte De Sang to kompozycja pochodząca z 2017 roku. W języku francuskim oznacza ”kroplę krwi”. To również nazwa wyjątkowego motyla Proporzycy marzymłódki, który został odkryty w 1819 roku.

To bardzo prosty w swojej budowie, wyjątkowo urzekający zapach pełen cytrusów, zielonej paczuli i szafranu. Otwarcie zapachu to świeże akordy mandarynki połączone z silnymi drzewnymi nutami cedru i agaru (oud). Baza w postaci paczuli, świetnie działa w roli łącznika pomiędzy pozostałymi składnikami. To bardzo ciepła, pikantna i elegancka kompozycja.

Projekcja zapachu i jego trwałość są tutaj na najwyższym poziomie, dlatego zdecydowanie polecam przyjrzeć się marce przy najbliższej okazjii.

Zapachy marki Papillon Rogue są zamknięte w szklanych, zaokrąglonych flakonach. Całość zdobi srebrna blaszka z nazwą zapachu oraz masywny, metaliczny korek. Flakon spoczywa w aksamitnym, czerwonym woreczku i jest umieszczony w czarnym pudełku.

 

(Wszystkich wyświetleń 120, z czego 1 w dniu dzisiejszym)