Parfums 06130 to francuska marka niszowych perfum, która powstała w 2003 roku. W tym czasie wypuściła na rynek kilka kompozycji, które nie spotkały się ze szczególnym zainteresowaniem. Dopiero pod koniec kolejnej dekady projekt przeszedł rebranding i pojawił się na nowo na mapie luksusowych zapachów, wraz z 8 nowymi kompozycjami. Dziś przygotowałem dla Was recenzję Honoré, zapachu, którzy urzekł mnie swoim podwójnym obliczem.

Komponujemy i produkujemy nasze wyjątkowe perfumy w Grasse, światowej stolicy perfum; skoncentrowaliśmy nasze wody perfumowane od 15 do 20 procent. Każda z naszych perfum jest zaprojektowana tak samo dla niej i dla niego, ponieważ nikt nie powinien Ci mówić, w co się ubrać… Perfumy pozostają przedmiotem osobistych preferencji!- Informacja prasowa marki Parfums 06130

Lekki, cytrusowo-kwiatowy zapach Honoré to aromatyczna mieszanka unisex, która urzekła mnie od pierwszych chwil. Od dawna poszukiwałem świeżego, letniego zapachu z nutką słodyczy i wydaje mi się, że nareszcie mogę zakończyć swoje poszukiwania. Zapach otwierają akordy cytrusów oraz jaśminu, który jest jednym z najpopualrniejszych składników używanych do produkcji perfum. Tym razem delikatnie mdlący i słodkawy kwiat został podkręcony świeżymi i cytrusowymi nutami, a całość została otulona białym piżmem oraz nutami drzewnymi.

Honoré jest wyrafinowany, wielowymiarowy oraz ciepły i nie można go porównywać z żadnym innym zapachem – to rzadki wyczyn, dlatego tym bardziej kompozycja wydaje mi się wyjątkowa. Trwałość zapachu jest wysoka, bo utrzymuje się na ciele do 8 godzin. Projekcja jest umiarkowana, jak to zwykle bywa w lekkich i cytrusowych zapachach.

Całość jest zamknięta w przezroczystym, fioletowym szkle i zwieńczona zielonym frędzlem, który zdobi nieco labolatoryjną etykietę z nazwą zapachu. Parfums 06130 to zdecydowanie marka preferująca minimalistyczne rozwiązania, co według mnie świetnie pasuje do konceptu zapachów.

Parfums 06130 to rodzinna firma, która poprzez swoją staranność i wytrwałość stworzyła wyjątkowy zapach. Marka nie podąża za trendami, a raczej szuka balansu pomiędzy tym co jest ponadczasowe i minimalistyczne. Świeży i niesamowicie przestrzenny zapach Honoré jest moim numerem jeden na liście letnich zapachów.

(Wszystkich wyświetleń 47, z czego 1 w dniu dzisiejszym)