Parfums Dusita, to Francuska marka niszowych perfum, która powstała w 2016 roku. Projekt ma na swoim koncie 12 kompozycji zapachowych, a pierwsza z nich właśnie trafiła w moje ręce, dzięki uprzejmości perfumerii Mon Credo.

Le Sillage Blanc to zielony i aromatyczny zapach galbanum, skóry, dzięgielu, mchu dębowego, tytoniu, ambrette, neroli, paczuli i kwiatu pomarańczy. Otwarcie zapachu to miks charakterystycznego galbanum z ciepłą skórą i dzięgielem. To lekko ziołowa i aromatyczna mieszanka, która jest jedną z najbardziej niszowych mieszanek jakie miałem okazję testować. Po chwili dostajemy lekko suchą i bardzo ciekawą mieszankę tytoniu, neroli i kwiatu pomarańczy. Zapach staje się suchy i drzewny z ciekawą 'lepką’ miodową słodyczą. W tle wyczuwalny jest dzięgiel i mech dębowy. Przyznam szczerze, że nigdy nie pomyślałbym, że zakocham się w tak ziołowo aromatycznym zapachu ze skórą i słodyczą w roli głównej.

Parametry zapachu są na najwyższym poziomie. Kompozycja utrzymuje się na skórze przez około 14 godzin, a jej projekcja zadowoli wszystkich zwolenników mocnych perfum. Le Sillage Blanc to niecodzienna, bardzo niszowa kompozycja, która zaskoczyła nawet mnie, choć z niszą mam styczność codziennie. Jestem zachwycony, zaintrygowany i ciekawy kolejnych zapachów tej marki.

(Wszystkich wyświetleń 429, z czego 1 w dniu dzisiejszym)