Perris Monte Carlo to niszowa marka perfum, która powstała w 2012 roku w Monako. Twórcą projektu jest Gian Luca, który pragnął połączyć ze sobą tradycję z innowacją. Marka ma na swoim koncie 28 kompozycji z czego najnowsza pochodzi z 2020 roku. Perfumy powstały przy współpracy z Mathieu Nardin, Jean-Claude Ellena, Luca Maffei i Gian Luca Perris. Perris Monte Carlo jest częścią bogatego portfolio grupy Perris, którą założyła w 1981 roku Michele Perris.

Patchouly Nosy Be to kompozycja stworzona dla fanów paczuli, która swoim charakterystycznym urokiem zdobywa coraz większe rzesze wielbicieli na całym świecie. Otwarcie zapachu należy oczywiście do tytułowego składnika – paczuli, która w połączeniu z kakao i nutami drzewnymi, tworzy przyjemną pudrowo-ziemistą aurę o niesamowitej sile. Zapach jest wielowymiarowy toteż długo nie musiałem czekać, aż pojawi się nieco bardziej wilgotne i piwniczne oblicze paczuli, która moim zdaniem staje się mroczna i lekko kwaskowata za sprawą labdanum i różowego pieprzu. Patchouly Nosy Be to zapach przede wszystkim ciepły, lekko słodki i czekoladowy. Kwintesencja pudrowej paczuli o mokrej, ziemistej bazie.

Parametry zapachu są na bardzo wysokim poziomie. Paczula uderza nas swoją mocą już na początku projekcji zapachu i w różnych formach zostaje z nami na bardzo długo. Zapach utrzymuje się na skórze do 12 godzin. Kompozycja mieści się w charakterystycznym dla marki Perris Monte Carlo złoto-czarnym flakonie z logo marki. Całość zwieńcza piękny, złoty korek.

 

(Wszystkich wyświetleń 74, z czego 1 w dniu dzisiejszym)