Quintesscent to niszowa marka perfum, która powstała w 2018 roku w londynie. Obecnie marka ma na swoim koncie 5 kompozycji, które ukazały się jednocześnie, wraz ze startem projektu.

Quintesscent wykorzystuje tradycyjne i nowoczesne składniki, a także nowo utworzone cząsteczki, aby tworzyć złożone, zmysłowe zapachy, które odzwierciedlają różnorodne zwroty akcji. Odzwierciedlają życie naszych klientów. Quintesscent zapewnia prawdziwą łączność mentalną ze światem perfum. Tworzymy zapachy, które inspirują umysł oraz stymulują myśli i emocje.

Quintesscent to coś więcej niż perfumy. To świadomość o tym kim jesteś, kim chcesz być i kim możesz być. Nigdy nie zadowalaj się niczym innym niż doskonałością, gdyż zasługujesz na to.

Terra to drzewno cytrusowa kompozycja, którą otwierają nuty pomarańczy, neroli i bergamotki. Lekkiej słodyczy nadaje wanilia, irys i jaśmin, które tworzą delikatną bazę dla wyrazistych cytrusów. Całość jest świeża, słodkawa i intensywna. Jeśli lubicie cytrusowe zapachy, z nutką słodyczy i jaśminu, to Terra będzie świetnym wyborem. Parametry zapachu są na bardzo wysokim poziomie. Kompozycja utrzymuje się na ciele do 10 godzin, a jego projekcja daje o sobie znać przez przynajmniej 4 godziny. W późniejszym etapie zapach robi się nieco cieplejszy i pudrowy, a to za sprawą irysa i drzewa sandałowego.

Acqua to ciepły, korzenny zapach róży, cynamonu i geranium, które fundują nam epickie otwarcie zapachu. Całość spoczywa na bazie z paczuli, drzewa sandałowego, tonki i piżma. Zapach uwodzi zmysły i jest niesamowicie aromatyczny. Kompozycja została stworzona dla wszystkich fanów ciepłej, lekko mydlanej róży z przyprawami. Parametry zapachu są ciut lepsze niż w Terra. Tutaj zapach spokojnie będzie nam towarzyszyć do 12 godzin, a jej projekcja jest dość intensywna, więc nie polecam przeciwnikom ”ogoniastych” zapachów. Jeśli jesteś fanem głośnych i uwodzących perfum, Acqua od Quintesscent stanie się Twoim nr.1.

Pierwsze dwie kompozycje, które miałem okazję dziś przetestować pozostawiły mnie nienasyconym. Tak wybitne kompozycje jakimi są Terra i Acqua, wywołują we mnie pragnienie poznania reszty zapachów. Mam nadzieję że wkrótce odkryjemy razem pozostałe 3 zapachy z oferty marki Quintesscent.

Aer to pudrowo-kwiatowy zapach soczystych owoców, na bazie z drzewa sandałowego, piżma i wanilii. Kompozycję otwierają nuty brzoskwini, maliny i niesamowicie tropikalna nuta marakuji, nadającej tutaj świeżości oraz idealnie uzupełnia się z brzoskwinią, która w perfumach najczęściej jest zbyt słodka. Tutaj mamy do czynienia z nieziemskim, drzewnym i ciepłym zapachem, który kusi nas słodyczą tropikalnej marakuji. Kiedy w kolejnej fazie projekcji zapachu dostajemy zastrzyk z korzenia irysa oraz jaśminu, całość staje się nieco bardziej kobieca.

Letni, świeży i wyjątkowy Aer to kompozycja stworzona przede wszystkim aby odwzorować zapach najdalszych tropikalnych zakątków. Zdecydowanie pokochają go fani owocowo-kwiatowych kompozycji, a w szczególności osoby poszukujące letnich i słodkich tropikalnych zapachów.

 

(Wszystkich wyświetleń 166, z czego 1 w dniu dzisiejszym)