Renier to czeska marka niszowych perfum, która powstała w 2016 roku. Twórcami kompozycji są znani w świecie perfum: Daniel Josier, Christian Carbonnel i Juan Perez. Obecnie ma ona na swoim koncie 6 zapachów, z czego najnowszy pochodzi z 2019 roku. Dziś chciałbym Wam opisać idealną, letnią kompoyzcję Oud Rain.

Oud Rain jest całkowicie poza standardem szerokiej gamy obecnych perfum zdominowanych przez drewno agarowe. Połączenie drzewa sandałowego, gałki muszkatołowej w połączeniu z naturalnym oud i akcentami szafranu tworzy egzotyczny taniec zmysłów. – Informacja prasowa marki Renier.

Popularny w perfumach niszowych oud w tropikalnej kąpieli to niecodzienne połączenie nut drzewnych z mandarynką, mango, ananasem, papają i śliwką. Brzmi soczyście? Taki właśnie jest Oud Rain.

Zapach otwierają intensywne i drzewne nuty oudu, które już kilka chwil później zamieniają się w słodkawą i tropikalną ucztę. Zapach jest wyjątkowo soczysty i pociągajacy. Pierwsze skrzypce gra tutaj mango i papaja, które wyczuwałem jeszcze przez następnych kilka godzin.

Oud Rain to zapach unisex, który idealnie będzie współgrał ze słoneczną i upalną pogodą. Projekcja zapachu jest przyskórna, a jego trwałość jest niesamowicie zadowalająca. Na mnie zapach pięknie rozwijał się przez 10 godzin.

Flakony marki Renier są do siebie bardzo podobne i różni je jedynie barwa płynu oraz napisy z nazwą zapachu. Z kolei eleganckie pudełka zdobią karty z obrazami, które są dziełem założyciela marki Renier. Każdy zapach został zainspirowanym jednym z tych dzieł.

Oud Rain reprezentuje obraz drzewa, które układa się w sylwetkę kobiety. W jej brzuchu został umieszczony portal do mrocznego i deszczowego świata. Moim zdaniem ten portal służy do przemieszczania się pomiędzy deszczowym światem, a tym który widzimy na pierwszym planie tropikalną oazą. Obraz zwieńczają zielone liście drzewa z malunkami soczystych owoców mango.

(Wszystkich wyświetleń 93, z czego 1 w dniu dzisiejszym)