”Jeśli potrafisz uszanować tradycję, a jednocześnie dodać do niej szczyptę czegoś nowoczesnego, osiągniesz coś, co jest ponadczasowe” – Brytyjski perfumiarz Roja Dove nadaje nowego znaczenia luksusowi i klasie we współczesnym perfumiarstwie. Symbolem marki, którą stworzył są przede wszystkim najdroższe i najlepsze jakościowo składniki perfumeryjne. Definicją marki Roja nie jest wyłącznie szlachetny zapach, ale też każdy element perfum czyli opakowanie, flakon i historia towarzysząca każdemu zapachowi. To prawdziwe dzieła sztuki.

Roja Dove jest perfumiarzem innowacyjnym, a w kręgu twórców powszechnie szanowanym. Współpracował z takimi markami jak Aston Martin czy Laurent-errier. Najważniejszym założeniem marki Roja Parfums nie są krzykliwe, ubiegające się o uwagę zapachy. Wszystkie mają jedną wspólną cechę – jakość, która sprawia że są jednymi z lepszych. Każdy flakon spoczywa w eleganckim, twardym pudełku, które jest wyłożone ręcznie układaną satyną. Obecnie zapachy Roja Parfums są dostępne w najlepszych perfumeriach i sklepach, w największych miastach na całym świecie.

„Tworzę zapachy, które rzucają zaklęcie na nasze emocje. Nawiedzają nasze zmysły i chwytają za serca. To zapachy, które będą kochane i pamiętane.” – mówi Roja Dove.

Danger to kompozycja, stworzona dla fanów lawendy, kminu, goździków oraz aromatycznych nut drzewnych. Otwarcie zapachu należy do podsuszonej na słońcu lawendy, która podsycona cytrusami, tworzy świeży i delikatnie słodkawy zapach. Kiedy do gry wchodzi skóra, goździki i kmin zapach staje się niesamowicie korzenny, pociągający i elegancki. Elementem kulminacyjnym podczas jego projekcji jest zdecydowanie końcowa faza, w której dostajemy spory zastrzyk piwnicznej paczuli, piżma i mchu dębowego, które całkowicie zmieniają oblicze zapachu. Pozostaje z nami lekka słodycz, która idealnie pasuje do spokojnej aury na naszej skórze.

Parametry Danger są satysfakcjonujące. Zapach dostajemy w wersji Cologne czyli nieco lżejszej niż wody toaletowe. Zapach utrzymuje się na ciele do 10 godzin, a jego projekcja jest wysoka przez pierwsze dwie godziny, później robi się lekko ulotny i bliskoskórny. Zdecydowanie letni zapach, dla fanów lekkości i przestrzennych pachnideł.

Enigma to mieszanka wanilii, koniaku i tytoniu. Otwarcie zapachu łudząco przypomina słodką Coca Colę w połączeniu z syropem waniliowym. Świeży, słodkawy i soczysty początek zapachu po kilkudziesięciu minutach ustępuje nieco suchemu aromatowi wanilii i tytoniu. W jego składzie można odnaleźć kilka nut kwiatowych, ale mój nos nie wykrył żadnej z nich. Prawdopodobnie Enigma, to jak sama nazwa wskazuje zaszyfrowany kod, który każdy rozwikła na swój własny sposób.

Parametry zapachu są świetne. Kompozycja utrzymuje się na ciele do 10 godzin, a jej projekcja należy do silnych i intensywnych. Po około 4 godzinach nieco traci na mocy i dostajemy ciepłą, balsamiczną powłokę z nutą pieprzu i kardamonu.

Scandal to zapach retro, który swoim składem czerpie inspiracje ze znanych wód toaletowych z końcówki lat 70-tych. Jego miętowe otwarcie podsycone jest dużą ilością cytrusów i słodkawej lawendy. Szczerze powiedziawszy ten zapach najmniej mnie urzekł i sprawia wrażenie spokojnej i bardzo uniwersalnej kompozycji. Bardzo podoba mi się użycie rabarbaru, róży i bergamotki, które dodają nieco kwasku i ożywiają ten zapach.

Parametry Scandal są na średnim poziomie. Kompozycja utrzymuje się na ciele do 6 godzin. Projekcja jest zadowalająca, lecz zapach szybko staje się bliskoskórny i bardzo delikatny. Zdecydowanie zapach dla fanów nieskomplikowanych i lekkich świeżaków.

Vetiver to zdecydowanie mój ulubieniec. Świeże i orzeźwiające otwarcie zapachu należy tutaj do cytryny, bergamotki i gałki muszkatołowej. Jest aromatycznie, soczyście, a już po kilku minutach pojawia się gwiazda tego zapachu czyli wetiwer. Zapach staje się ziołowy, lekko ”suchy” i pieprzny. Na szczególną uwagę zasługują także nuty drzewne, które tworzą niesamowite wrażenie spaceru po skąpanym w słońcu lesie. Pod koniec projekcji zapachu wyczuwalna jest też róża i odrobina jaśminu, ale jest to wyłącznie rola efektownego jego zamknięcia.

Zapach utrzymuje się na skórze do 8 godzin, a jego projekcja jest raczej umiarkowana. To świeży, cytrusowy miks dla fanów wetiweru oraz bardzo aromatycznych kompozycji.

(Wszystkich wyświetleń 160, z czego 1 w dniu dzisiejszym)