”Jeśli potrafisz uszanować tradycję, a jednocześnie dodać do niej szczyptę czegoś nowoczesnego, osiągniesz coś, co jest ponadczasowe” – Brytyjski perfumiarz Roja Dove nadaje nowego znaczenia luksusowi i klasie we współczesnym perfumiarstwie. Symbolem marki, którą stworzył są przede wszystkim najdroższe i najlepsze jakościowo składniki perfumeryjne. Definicją marki Roja nie jest wyłącznie szlachetny zapach, ale też każdy element perfum czyli opakowanie, flakon i historia towarzysząca każdemu zapachowi. To prawdziwe dzieła sztuki.


Roja Dove jest perfumiarzem innowacyjnym, a w kręgu twórców powszechnie szanowanym. Współpracował z takimi markami jak Aston Martin czy Laurent-errier. Najważniejszym założeniem marki Roja Parfums nie są krzykliwe, ubiegające się o uwagę zapachy. Wszystkie mają jedną wspólną cechę – jakość, która sprawia że są jednymi z lepszych. Każdy flakon spoczywa w eleganckim, twardym pudełku, które jest wyłożone ręcznie układaną satyną. Obecnie zapachy Roja Parfums są dostępne w najlepszych perfumeriach i sklepach, w największych miastach na całym świecie.

„Tworzę zapachy, które rzucają zaklęcie na nasze emocje. Nawiedzają nasze zmysły i chwytają za serca. To zapachy, które będą kochane i pamiętane.” – mówi Roja Dove.

Elysium

Premiera najnowszego zapachu marki Roja była zapowiadana bardzo intensywnie. Wydaje się, że tym razem twórca postawił sobie za zadanie stworzyć zapach z konkretnym zamierzeniem komercyjnym. Lekki i szalenie męski zapach został stworzony po to, aby odnieść sukces.


Elysium – niewielu ma możliwość urzeczywistnienia tego snu. Tylko bohaterscy i  szlachetni osiągną pożądane życie, więc każdy składnik tego zapachu został wybrany do naśladowania tej rzadkiej siły charakteru. Legendy perfumerii, w tym wetiwer, ambra i  skóra łączą się w tym eliksirze czystej waleczności – zapach stworzony dla mężczyzny, który nie potrzebuje pomocy w dotarciu do swojego Elysium.”

Raj fascynował ludzi od wieków, a jedną z jego pierwszych nazw jest Elysium. Elysium jest zapachem wyjątkowo delikatnym i ciekawym, choć odbiega on od poprzednich dzieł marki Roja Parfums, czyli mocno orientalnych zapachów. To połączenie świeżych nut cytrusowych oraz owocowych takich jak jabłko i czarna porzeczka z subtelnymi akcentami kwiatowymi. Bardzo wyczuwalne są także nuty drzewne. Całość rozgrzana jest różowym pieprzem. Ponadto, na początku można wyczuć bogatą, pudrową nutę piżma. Nuta piżma jest wybitna, a jej piękno ujawnia się, gdy łączy się z nutami bergamotki i wetiweru. Elysium to casualowy i uniwersalny zapach, który idealnie nadaje się na wiosnę i lato.

Flakon wyjątkowo odbiega kolorystyką od innych projektów marki Roja Parfums. Granatowa buteleczka została ozdobiona złotymi wykończeniami. Szkło było polerowane trzy razy – zwykle taki proces towarzyszy przy obróbce kryształu. Elegancki i masywny korek również robi spore wrażenie. Całość prezentuje się wyjątkowo dobrze i zgrabnie.

Na rynku Elysium ukazał się w dwóch wersjach: Eau De Parfum oraz Parfum Cologne, która jest jedną z najtańszych pozycji marki.


Nuty głowy: cytryna, bergamotka, grejpfrut, limonka, lawenda, tymianek, bylica, piżmo

Nuty serca: konwalia, róża majowa, jaśmin z Grasse, jabłko, czarna porzeczka

Nuty bazy: galbanum, różowy pieprz, cypriol (nagarmotha), wetiwer, cedr, jagody jałowca, benzoes, wanilia, labdanum, skóra, ambra szara, piżmo

Twórca: Roja Dove

Rok premiery: 2017

(Wszystkich wyświetleń 2 229, z czego 1 w dniu dzisiejszym)