Rouge Bunny Rouge to niszowa marka perfum, która powstała w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. Twórcami kompozycji byli między innymi: Sonia Constant, Francis Deleamont, Nathalie Lorson, Shyamala Maisondieu i Jacques Huclier. Obecnie ma ona na swoim koncie 15 kompozycji, z czego ostatnia pochodzi z 2016 roku.

Allegria to świeży, korzenny zapach z nutką tropikalnych owoców. Kompozycję otwierają nuty mięty, bergamotki, liść czarnej porzeczki i marakuja. Całość jest świeża, lekka i niesamowicie aromatyczna. Po kilku minutach mięta zanika, a na jej miejsce wchodzi gorzka pomarańcza, mimoza i bazylia. Całość staje się cieplejsza, soczysta lecz wciąż świeża i orzeźwiająca. Allegria to zapach jednocześnie prosty i złożony, dlatego momentami ciężko jest go opisać. Jest to piękny spektakl, gdzie przeplatają się nawzajem nuty zielonych liści i soczyste owoce.

Kompozycja ma parametry na dobrym poziomie. Zapach jest bliskoskórny i utrzymuje się na ciele do 8 godzin. Allegria będzie idealna na wiosnę i lato. To przede wszystkim zapach dla fanów ”zielonych” w swoim składzie perfum. Jest on oznaczony jako kobiecy, lecz ja uważam że jest to idealny uniseks.

(Wszystkich wyświetleń 195, z czego 1 w dniu dzisiejszym)