Sandalia to luksusowa marka perfum, która powstała w 2017 roku we Włoszech. Obecnie na swoim koncie ma sześć bardzo udanych kompozycji. Wszystkie zapachy pochodzą z 2017 roku i zostały stworzone przez Oliviera Perscheux.

Sześć unikalnych arcydzieł zapachowych, z ich cennymi składnikami. Intensywny zapach żółto-złotych kwiatów, szafran; słodki zapach liści figowych z ich piżmowymi i drzewnymi zapachami; świeże nuty wodorostów. Z każdym zapachem nasz umysł wyrusza w podróż, której imię zabiera nas w przeszłość, do historycznej przeszłości Sardynii.

Zapach dedykowany jest głębokiej i tajemniczej Sardynii, gdzie zielone i piżmowe nuty krążą wokół innego sardyńskiego skarbu: szafranu. Symbol, który reprezentuje zapach, jest inspirowany Sardyńskim Guzikiem, klejnotem, ale jednocześnie amuletem, jednym z symboli tożsamości ludu Sardynii, który opowiada o swojej drodze do zmierzenia się z uniwersalną walką między dobrem a złem.

Jeśli miałbym w kilku słowach opisać ten zapach, to z pewnością użyłbym takich słów jak: wyrafinowany, elegancki i tajemniczy. Szafran to najdroższa przyprawa na świecie, dlatego samo użycie tego składnika jako głównej bazy zapachu świadczy o jego bogactwie. Eleganckie połączenie tego akordu ze skórą i geranium z dodatkową nutą cynamonu tworzy ciepłą, wieczorową i bardzo pociągająca mieszankę.

Zapach jest oznaczony jako unisex choć dla mnie podąża delikatnie w stronę kobiecej kompozycji. Napisałem ”delikatnie” ponieważ tak złożone zapachy na każdej skórze rozwijają się całkowicie inaczej, dlatego wszystkich zachęcam do testów.

Flakony zapachów marki Sandalia są czarne, idealnie wypolerowane, ciężkie i eleganckie. Na środku każdej buteleczki oraz pudełka mieszczą się symbole danej kompozycji, co dodatkowo dodaje uroku całości.

Twórcy marki Sandalia poprzez swój przemyślany i ciekawy koncept nadają szczególny urok swojej kolekcji. Każdy zapach jest osobnym dziełem sztuki: począwszy od eleganckiego pudełka, kończąc na wyrafinowanym zapachu.

(Wszystkich wyświetleń 313, z czego 1 w dniu dzisiejszym)