Senyokô to francuska marka niszowych perfum, która powstała w 2018 roku. Obecnie marka ma na swoim koncie 4 kompozycje zapachowe, z czego najnowsza pochodzi z 2019 roku. Migration de L’Arbre to pierwszy zapach marki, dlatego uznałem, że będzie idealnym wstępem do świata Senyokô. W bogatym składzie zapachu znajdziemy takie składniki jak: granat, grejpfrut, cedr, dąb, paczula, tytoń, jałowiec oraz wiele nut drzewnych.

Zapach otwierają nuty drzewne w tym charakterystyczny cedr oraz jałowiec, które fundują nam iście leśne otwarcie. Zapach kusi nas aromatycznymi akordami wetywerii, szałwii muszkatołowej, kminu, jodły balsamicznej i osmantusa. Kilka minut później kompozycja dostaje zastrzyku energii i świeżości w postaci grejpfruta i granatu. Zapach staje się słodszy i cieplejszy choć w dalszym ciągu las gra tutaj główną rolę.

Parametry zapachu są na bardzo dobrym poziomie. Trwałość oscyluje w granicach od 6 do 8 godzin, a projekcja jest bliskoskórna. Tę pozycję polecam przede wszystkim fanom leśnych, delikatnych i niesamowicie aromatycznych zapachów. Kompozycja pomimo swojego rozbudowanego składu jest bardzo prosta i intrygująca.

Migration de L’Arbre mieści się w przeźroczystym flakonie z minimalistyczną etykietą, która zawiera nazwę kompozycji i logo marki Senyokô. Całość mieści się w białym pudełku z piękną grafiką przedstawiającą gałęzie oraz ptaka, który jest symbolem i znakiem rozpoznawczym tego zapachu.

(Wszystkich wyświetleń 141, z czego 1 w dniu dzisiejszym)