Somens Barcelona to nowa marka tworząca niszowe perfumy. Projekt powstał w 2020 roku w Hiszpanii i jak dotąd składa się z 4 kompozycji zapachowych. Trzy z nich wpadły w moje ręce i śpieszę do Was z opisem każdego z tych wspaniałych zapachów.

Jade to słodka kremowa kompozycja, w której skład wchodzą mieszanki owocowych i kwiatowych nut, gardenia, bergamotka oraz drzewna baza z cedru i drzewa sandałowego. Otwarcie zapachu należy do słodkiej mieszanki owoców i kwiatów, choć całość jest bardzo elegancka i kremowa. Nie jest to typowa słodycz, dlatego ta kompozycja powinna spodobać się również Panom. Parametry zapachu są na bardzo dobrym poziomie, kompozycja jest bliskoskórna i utrzymuje się na ciele do 8 godzin.

Arena to orientalna kompozycja, w której skład wchodzą takie składniki jak: oud, piżmo, nuty drzewne, wanilia, róża, kardamon, szałwia i bursztyn. Otwarcie zapachu wita nas ciepłą i lekko pudrowo-waniliową nutą z domieszką oudu, który oczywiście tutaj gra główną rolę. Zapach jest intensywny i rozgrzewający więc moje zimowe testy okazały się strzałem w dziesiątkę. W kolejnym etapie zapach nabiera nieco suchego i leśnego oblicza, a to za sprawą kardamonu i szałwii. Wyczuwalny jest także irys dlatego osoby ciekawe połączenia tej charakterystycznej nuty zapachowej z silnym oudem będą zauroczone. Parametry Areny są rewelacyjne. Kompozycja utrzymuje się na ciele do 10 godzin.

Aria to drzewno-cytrusowa kompozycja, w której składzie zawarte są takie nuty zapachowe jak: cytryna, bergamotka, granat, herbata, wetyweria, cedr i figa. Otwarcie zapachu to świeża dawka cytrusów połączona z suchą wetywerią. To niesamowite połączenie dodaje energii i przypomina o wiośnie oraz jej atutach. Kiedy do gry wkracza herbata i bergamotka, zapach dostaje lekkiej goryczki ale to idealnie tonuje delikatna słodycz granatu. Zapach stworzony dla fanów lekkich i wiosennych perfum. Aria utrzymuje się na ciele do 8 godzin i jest kompozycją bliskoskórną.

(Wszystkich wyświetleń 56, z czego 1 w dniu dzisiejszym)