Marka Tiziana Terenzi jest już bardzo dobrze znana wśród fanów niszowych perfum. Tworzy ją rodzeństwo Tiziana i Paolo Terenzi. To niesamowicie uprzejme i ciepłe osoby, o czym miałem przyjemność przekonać się już wiele razy. Rodzeństwo Terenzi jest właścicielem jeszcze dwóch innych marek zajmujących się tworzeniem perfum, popularnej V Canto oraz Giardino Benessere.

Cassiopea to kolejne dzieło marki Tiziana Terenzi, które jest częścią kolekcji Luna Collection. Zainspirowany słynnym gwiazdozbiorem zapach to przede wszystkim soczysta marakuja skąpana w kremowej bazie składającej się z piżma, tonki i konwalii. Pierwsze sekundy projekcji zapachu przenoszą nas na tropikalną wyspę, która wita nas lekkim zapachem cytrusów i słodkiej marakui. Słońce rozgrzewa nasze ciało, a my skrywamy się w cieniu paproci. Po kilku godzinach słońce schodzi coraz niżej, a rozgrzewające promienie stają się lekkim, kremowym balsamem na naszej skórze dzięki mieszance piżma i konwalii.

Tiziana Terenzi to mistrzyni słodkich zapachów, dlatego w parze z Paolo Terenzi tworzą najlepsze owocowe kompozycje zapachowe. Cassiopea to przede wszystkim zapach kremowy i owocowy z piękną marakują w roli głównej. Parametry zapachu są na bardzo dobrym poziomie. Kompozycja utrzymuje się na ciele do 10 godzin, sprawiając że nasz pobyt na tropikalnej wyspie trwa przez długie godziny. Zapach mieści się w białym matowym flakonie, który zdobi charakterystyczny dla marki Tiziana Terenzi korek.

(Wszystkich wyświetleń 194, z czego 1 w dniu dzisiejszym)