Waniliowa kometa od Tiziany Terenzi

Intrygująca wanilia, czyli przepis na prosty zapach z niesamowitym efektem końcowym Marka Tiziana Terenzi jest już bardzo dobrze znana wśród fanów niszowych perfum. Tworzy ją rodzeństwo Tiziana i Paolo Terenzi. To niesamowicie uprzejme i ciepłe osoby, o czym miałem przyjemność przekonać się już wiele razy. Rodzeństwo Terenzi jest właścicielem jeszcze dwóch innych marek zajmujących się tworzeniem perfum, popularnej V Canto oraz Giardino Benessere.

Hale Bopp to kompozycja nieskomplikowana – jeśli spojrzymy na jej skład, ale wyjątkowo rozbudowana kiedy już ją analizujemy. Publikując pierwsze zdjęcie tego zapachu na instagramie napisałem, że pachnie on jak delikatna noc, jak mrok i krzyk, jak sensualność i strach – i jakkolwiek to brzmi to właśnie tak pachnie Hale Bopp, zapach inspirowany słynną kometą, która jako rekordzistka przez dwa lata krążyła po naszym niebie.

Kompozycję otwierają nuty wanilii, labdanum, bursztynu i paczuli. Początkowo zapach jest cichy i spokojny, choć w tle czai się mrok. Kiedy do gry wchodzi geranium i szałwia, robi się nieco podmokle i aromatycznie. W tle pojawia się również tajemnicza słodycz, która przebija się gdzieś pomiędzy drzewami, w tym owianym mrokiem lesie złożonym z drzewa sandałowego i gałki muszkatołowej.

Hale Bopp to zapach wspaniały, a do jego stworzenia rodzeństwo Terenzi sięgnęło do archiwum rodzinnego, z którego pozyskali wyjątkową miksturę szarej ambry i czystego piżma. Parametry zapachu są na bardzo dobrym poziomie. Kompozycja jest bliskoskórna i tworzy wokół naszej skóry tajemniczy las, w który zagłębiamy się jeszcze dalej przy każdym kolejnym użyciu.

Zapachy marki Tiziana Terenzi  są dostępne w perfumeriach Mon Credo oraz na stronie internetowej www.moncredo.pl

(Wszystkich wyświetleń 257, z czego 1 w dniu dzisiejszym)