Essential Parfums to francuska marka niszowych perfum, która powstała w 2018 roku. Obecnie ma na swoim koncie 5 kompozycji zapachowych i wszystkie zostały wydane jednocześnie. Dzisiejszy wpis będzie dotyczył dwóch zapachów, a mianowicie Mon Vetiver oraz The Musc.

Naszą misją jest celebrowanie prawdziwych artystów stojących za naszymi kreacjami zapachowymi; oni są naszymi gwiazdami. Essential Parfums to hołd dla talentu, pasji i kreatywności naszych perfumiarzy. Od ich zdolności do przekładania czystych emocji na zapach do ich niezrównanego kunsztu, nasi perfumiarze rozumieją, co czyni zapach naprawdę wyjątkowym. Tak jak w przypadku każdego innego artysty, poprosiliśmy ich o podpisanie pracy na każdej butelce. – Informacja prasowa marki Essential Parfums

The Musc

Wyobrażałam sobie ten zapach jako wygodną powłokę oraz otulającą chmurkę. Wytworne połączenie piżma, czerwonego imbiru oraz kwiatowych i drzewnych akordów. Lubię dodawać do swoich zapachów coś intrygującego, ponieważ nic tak nie przyciąga naszej uwagi niż coś nieoczekiwanego – Calice Becker twórca zapachu The Musc

Piżmo w czystej postaci, to jedna z substancji droższych od złota. Jest to wydzielina, którą produkują męskie gruczoły zwierząt z rodziny piżmowcowatych, reprezentowanych przez gatunek Moschus moschiferus i Moschus chrysogaster. Za jego pomocą wabią one samice w okresie godowym. Ponoć im wyżej nad poziomem morza, tym lepsza jakość tej substancji.

The Musc to zapach zdecydowanie ciepły i otulający. Twórcą zapachu jest Calice Becker. Piżmo jest tutaj najważniejszym składnikiem. Jego połączenie z woskiem pszczelim i lawendą tworzą wspaniałą, słodkawą i ciepłą woń, która sprawia wrażenie wszechstronnego otulania. Zapach jest bardzo uniwersalny, dlatego polecam go używać o różnych porach roku. To kompozycja bliskoskórna, dlatego spodziewajcie się przyjemnej i miękkiej aury wokół Waszego ciała.

Mon Vetiver

Próbowałem wyobrazić sobie nowoczesny, elegancki zapach zbudowany na bazie wetiweru oraz ginu. Pojedynek charakterów z drzewno aromatycznymi akcentami. Idea tych perfum jest przede wszystkim koncepcją, którą można określić kilkoma prostymi zdaniami. – Bruno Jovanovic twórca zapachu Mon Vetiver

Elegancki i aromatyczny zapach Mon Vetiver stworzył znany perfumiarz Bruno Jovanovic. Urzekający akord ginu miesza się ze wspaniałym akordem haitańskiego wetiweru, tworząc klasyczny i przyjemny zapach unisex. Kompozycja jest bardzo świeża, przestrzenna i zdecydowanie nadaje się na cieplejsze dni.

Parametry zapachu są równie zadowalające. Trwałość oceniam pozytywnie, a projekcję na bliskoskórną. To świetny otulacz, dla tych, którzy nie chcą aby zapach ciągnął się za nimi niczym długi ogon.


Divine Vanille

Ciepły, balsamiczny zapach ”Boskiej Wanilii”, to fasolka tonka w połączeniu z wanilią, kadzidłem i odrobiną cynamonu. Otwarcie zapachu należy do wanilii z tonką, kilka minut później do gry wchodzi kadzidło, paczula, cynamon i pieprz, które tworzą ciepłą i korzenną aurę wokół naszej skóry.

Jeśli jesteście fanami waniliowych zapachów i poszukujecie czegoś perfekcyjnie wyważonego, bez zbędnej słodyczy – to Divine Vanille jest dla Was stworzony. Parametry zapachu są na dobrym poziomie. Trwałość zapachu szacuję na 8 godzin, a jego projekcja jest bliskoskórna.

Orange x Santal

Intensywny zapach skórki pomarańczy i drzewo sandałowe. Orange x Santal to jedno z najprostszych dzieł marki Essential Parfums, jednocześnie jeden z lepszych cytrusowych zapachów jakie miałem do tej pory testować. Kompozycję otwiera bardzo soczysta pomarańcza, z delikatnym akcentem cyprysu i mchu dębowego. Całość jest skąpana w drzewie sandałowym.

Kompozycja Orange x Santal to zdecydowanie unisex, który nadaje się na wszystkie pory roku. Nie mogę się doczekać jesiennych spacerów po słonecznym lesie w towarzystwie tego zapachu. Zapach polecam wszystkim fanom pomarańczy w soczystym i ciepłym wydaniu.


Flakony marki Essential Parfums wykonane są z przeźroczystego, grubego szkła. Całość zwieńcza czarny korek. Zapachy umieszczone są w wyjątkowym ekologicznym opakowaniu, a każdy z nich jest zabezpieczony zakładką, która charakteryzuje kolor danego zapachu.

(Wszystkich wyświetleń 438, z czego 1 w dniu dzisiejszym)