Odorem Mundi to szwedzka marka niszowych perfum, która powstała w 2016 roku. Wspólna pasja i chęć stworzenia organicznych perfum połączyła Dennisa Billgrena i Andersa Broströma, których głównym celem było stworzenie naturalnego i ekologicznego produktu. Odorem Mundi oznacza w języku łacińskim ”Zapachy świata”.

„Stajemy się bardziej świadomi tego, co nakładamy na naszą skórę. Ludzie zwracają uwagę na składniki organiczne w balsamie lub mydłach i to, co one robią ze skórą. Syntetyczne zapachy mają podobny wpływ na skórę, jak syntetyczne balsamy i kremy do skóry. Dennis i ja szukaliśmy lepszej alternatywy niż syntetyczne zapachy dostępne na rynku. Powstał pomysł stworzenia zapachów ekologicznie i naturalnie charakteryzujących się wysoką jakością „

Do chwili obecnej marka wypuściła dwa zapachy: Liberi oraz CrudeJak pachną ekologiczne perfumy marki Odorem Mundi?


Liberi oznacza wolność w języku łacińskim. Tę wolność mają nam zapewnić akordy magnolii i wanilii, które są główną bazą użytą w Liberi. Ciepły i zmysłowy zapach jest podkreślony nutką cynamonu, świeżych cytrusów oraz irysu, który moim zdaniem jest najbardziej wyczuwalną nutą. Irys dodaje do kompozycji delikatnie pudrowego charakteru. Zapach jest bardzo trwały i intensywny, choć jego projekcja jest umiarkowana. Liberi to zdecydowanie zapach unisex. Z jednej strony jest bardzo silny i intensywny, z drugiej słodkawy dzięki wanilii. Zapach jest opisywany jako idealny na wieczór i tak właśnie bym go opisał.


Crude to łacińskie słowo oznaczające ”naturalny/surowy”. Ten zapach to orzeźwiająca kompozycja, która zawiera akordy cytrusowe, konwalię oraz gin i wanilię. Crude został stworzony przede wszystkim dla mężczyzn. Kompozycja jest świeża, delikatnie morska i przestrzenna. Zapach utrzymuje się bardzo długo na ciele, a jego projekcja jest wyjątkowo długa.


Jestem ciekaw czy marki Odorem Mundi na stałe zagości w świecie niszowych perfum, a jeśli tak, to jakie jeszcze zapachy narodzą się z tak wspaniałej idei jaką są ekologiczne perfumy.

(Wszystkich wyświetleń 251, z czego 1 w dniu dzisiejszym)