Histoires de Parfums to francuska marka założona w 1999 roku. Jej twórcą jest Gerald Ghislain, który obejmuje również stanowisko dyrektora kreatywnego. Marka oferuje zapachy niezwykłe, niebanalne oraz niesamowicie intrygujące. Do produkcji perfum Histoires De Parfums stosowane są najcenniejsze esencje, a wielką ich zaletą jest nadzwyczajna trwałość. Wyjątkowe perfumy Histoires De Parfums są wprost stworzone dla prawdziwych koneserów perfum, którzy zwracają uwagę na jakość i nietypowość.

Gerald Ghislain rozpoczął swoją karierę w szkole hotelarskiej w Tuluzie mając 13 lat. Potem nastąpił znaczący zwrot w jego życiu, ponieważ postanowił oddać się sztuce tworzenia perfum. W związku z tym aplikował do elitarnej ISIPCA w Wersalu – jedynej niezależnej szkoły perfumiarskiej na świecie. W 1999 roku wystartował z własną marką perfumeryjną, bowiem perfumy zawsze były jego wielkim marzeniem.

Zawsze mam szeroko otwarte oczy, ponieważ moje codzienne życie, a także wszystkie moje podróże są niewyczerpanym źródłem inspiracji. Często wspominam swoje życie podczas spacerów. Lubię przechadzać się po każdym mieście, które odkrywam. Czuję nastrój, słyszę otaczające mnie dźwięki, podziwiam architekturę. To wyjątkowy moment, w którym rodzą się moje pomysły – Gerald Ghislain

Histoires de Parfum ma na swoim koncie ponad 40 różnych kompozycji zapachowych, które w większości są inspirowane życiorysami wyjątkowych postaci. Prawie każdą z butelek charakteryzuje bardzo czytelny design flakonów, które prezentowane bokiem przypominają tomy książek ustawionych na regale. 

This is not a blue bottle 1.3

Podczas tworzenia tego zapachu marka Histoires de Parfums zainspirowała się najstarszym i najpotężniejszym elementem świata: ogniem. Czerwona pomarańcza, róża oraz szafran to główne nuty zapachowe tworzące ten wyjątkowy zapach.

Delikatny, świeży i bardzo uniwersalny zapach 1.3 charakteryzuje wyjątkowa moc i projekcja, które są na bardzo wysokim poziomie. Trwałość jest równie dobra, choć nie jest to jeden z tych zapachów, który podąża za nami przez cały dzień.

Masywny, niebieski flakon z pięknym ognistym kołem (w wersji 60 ml design jest nieco okrojony i dostajemy pół koła) z pewnością nie należy do banalnych buteleczek, które po zużyciu zapachu wyrzucamy i zapominamy o nich. Seria This is not a blue bottle to małe dzieło sztuki, które pieści nasze zmysły.


Vici

Ostatnie dzieło z trylogii Edition Rare VENI – VIDI – VICI. Delikatny, lekko przydymiony i cytrusowy zapach jest zdecydowanie najlżejszy z całej trylogii. W skład tej kompozycji wchodzą takie nuty jak: aldehydy, dzięgiel, kadzidło, osmantus, piżmo i paczula.

Otwarcie zapachu to połączenie kadzidła, dzięgielu i aldehydów. To świeża, choć nieco przydymiona mieszanka, która kusi swoją elegancją i nutką tajemniczości. Vici rozwija się niesamowicie dobrze, dlatego analiza zapachu sprawia równie wielką przyjemność co jego noszenie.

Trwałość zapachu jest zadowalajaca, a jego projekcja bliskoskórna. Zapach testowałem latem, choć wydaje mi się, że jesienią ta kompozycja zmieni swoje oblicze i będzie świetnym, ciepłym otulaczem.

Piękny, metalicznozłoty flakon kształtem nawiązuje do innych dzieł Histoires de Parfums, dlatego świetnie komponuje się z innymi flakonami marki.


Irrévérent

Drzewna i balsamiczna kompozycja Irrévérent to kompozycja składająca się z żywicy elemi, lawendy, bursztynu oraz paczuli. Ten zapach należy do kolekcji En Aparte, w której skład wchodzą 3 zapachy.

Kompozycję otwierają nuty elmi, lawendy i bursztynu dzięki czemu zapach zyskuje słodkawe i balsamiczne oblicze. Druga część zapachu to nieco ostrzejsze nuty oud, styrkas, paczuli i kawy. To właśnie te nuty wzbogacają ten zapach o korzenne i aromatyczne oblicze.

Parametry zapachu są niesamowicie zadowalające, wręcz wzorowe. Zapach ma wspaniałą projekcję, a jego trwałość może zawstydzić nie jeden luksusowy ekstrakt. Irrévérent utrzymuje się na skórze do 12 godzin, przy czym zmienia swoje oblicze kilkukrotnie. Analizowanie tego zapachu to czysta przyjemność.

Czarny flakon zdobią napisy z nazwą kompozycji i marki Histoires de Parfums. Kształt flakonu jest taki sam jak w przypadku innych kompozycji. Ten charakterystyczny flakon jest znakiem rozpoznawczym Histoires de Parfums.

(Wszystkich wyświetleń 157, z czego 1 w dniu dzisiejszym)