”Zapachy idealne na każdy nastrój” – takim hasłem reklamowane są nowe perfumy francuskiej marki Bon Parfumeur, której głównym założeniem było stworzenie serii zapachów pasujących do danej chwili oraz naszego samopoczucia. To linia nieskomplikowanych zapachów, które można z łatwością łączyć z innymi dostępnymi w kolekcji.

Rzadko się zdarza, aby nowe marki wchodziły na rynek z tak ciekawymi i odważnymi propozycjami, jakie oferuje marka Bon Parfumeur. Jej założyciel Ludovic Bonneton, główny dyrektor marki Yves Rocher, stworzył linię perfum złożoną z 18 wyjątkowych zapachów.

Nazwa marki Bon Parfumeur powstała w bardzo prosty sposób. Chciałem połączyć te słowa, które w najłatwiejszy sposób opisują dobry produkt – ”bon” oznacza dobry. Dodatkowo moje nazwisko Bonneton również zawiera przedrostek ”bon”. Bardzo lubię znaczenie słowa ”bon” w języku francuskim. Tłumaczy założyciel marki Ludovic Bonneton. Dla Ludovica Bonnetona, założenie marki Bon Parfumeur to uosobienie pasji jaką była fascynacja światem luksusowych perfum. Zapachy, które stworzył, mogą być dowolnie ze sobą łączone, tworząc niesamowite i wyjątkowe kompozycje. Głównym czynnikiem, który wpłynął na Bonnetona były liczne wyjazdy i podróże. Podczas wycieczki do Kolumbii, kraju który wręcz otacza nas różnymi zapachami, spostrzegł, że na rynku nie ma żadnej marki, która pozwala na łączenie zapachów. To właśnie wtedy zapadła decyzja o stworzeniu czegoś nowego i zrewolucjonizowanego.

Nowoczesny zapach 004 to połączenie takich nut zapachowych jak: włoska cytryna, bergamotka, mandarynka, jagody jałowca, imbir, gałka muszkatołowa, tytoń, fasolka tonka, białe piżmo i paczula. Otwarcie zapachu to wyczuwalna nuta ginu czyli połączenie jagody jałowca z cytrusami. Zapach z każdą sekundą staje się bardziej soczysty i przytulny. Na naszej skórze pojawia się również świeża mandarynka. W kolejnym etapie zapach robi się już niesamowicie aromatyczny i ciepły. Zaczynamy odczuwać miks imbiru i tonki, które wraz z piżmem tworzą przytulną aurę wokół naszej skóry. Parametry zapachu są na bardzo dobrym poziomie. Kompozycja rozwija się ciekawie, a sam zapach pozostaje z nami przed 8 godzin. 004 to perfumy na wiosnę i lato, dla każdego fana cytrusów i oczywiście ginu.

(Wszystkich wyświetleń 151, z czego 1 w dniu dzisiejszym)