Włoska marka modowa Armani słynie przede wszystkim z męskiej mody. Oprócz mody i konfekcji, założyciel marki, sławny włoski projektant mody Giorgio Armani, działa w branży hotelarskiej i gastronomicznej, a także zajmuje się produkcją okularów i perfum.

Nowy duet perfum ”Stronger with You” oraz ”Because of You” to przede wszystkim miłosne przesłanie od Armaniego. W skrócie wydany właśnie zapach Armani ”You” to dwie wersje perfum: damskie i męskie. Symbolizują miłość, przywiązanie oraz poświęcenie. Brzmi słodko? Takie właśnie są nowe zapachy od Armaniego.


  Flakon jest dość prosty, ale zaokrąglone krawędzie nadają mu interesujących kształtów. Korek nawiązuje do liny, która symbolicznie łączy dwie osoby. Nie ma sensu rozpisywać się na temat głównego założenia nazwy, bo w każdym przypadku są to raczej naciągane opowieści, w celach marketingowych. Bohaterami kampanii reklamowej są James Jagger i Matilda Lutz. Płyn jest koloru ciemno pomarańczowego, co sugeruje z góry o słodkości zapachu. Ten jest dość przesłodzony, mocny, ale zarazem imponuje trwałością. Jako konkurencyjny zapach wytypowałbym YSL L’Homme. Podobne nuty zapachowe choć YSL nie jest już tak przesłodzony i dodatkowo wydaje się być bardziej szlachetny. Niestety ”You” nie jest zapachem, który posiada kilka warstw, które stale się zmieniają czyniąc go o wiele ciekawszym. Początek zapachu jest trochę frapujący, za mocny. Zapach jest trwały, wyrazisty ale cały czas taki sam. W pewnym momencie traci swój charakter i robi się po prostu ulotny. Zapach z pewnością przygotowany do sprzedaży masowej, jest dość bezpieczny i łączy w sobie cechy wielu popularnych zapachów. Być może zbyt wielu naraz?
Zapach od razu po premierze nie zebrał zbyt pochlebnych opinii. Zresztą w dzisiejszych czasach ciężko jest stworzyć coś nowego i wyjątkowego, kiedy każdy znawca perfum zakochany jest w klasykach. Szkoda, że takie marki, z takim budżetem jak Armani nie sięgają po ciekawsze rozwiązania, tak jak robią to niszowe marki. Być może to kwestia tego, że Armani o klienta nie musi walczyć, a zapach tak czy inaczej się sprzeda. Główne nuty zapachowe damskiej wersji zapachu to malina i róża, z kolei męskiego to kardamon, różowy pieprz i wanilia.

Reklama perfum Armani Stronger with You


Nuty: mięta, fiołek, czerwony pieprz, szałwia, kardamon, ananas, wanilia, kasztan, drewno cedrowe, melon

Rok premiery: 2017


Niestety, zapach z czasem traci charakter. Do głosu dochodzą frakcje mdłej słodyczy, zwietrzałych ziół i kurzu. Całość staje się bardzo bezpieczna i wkomponowana w tło męskiej półki. Myślę, że po 3 godzinach od aplikacji “Stronger with You” może się kojarzyć zarówno z Azzaro Wanted, Paco Rabanne Invictus jak i klonami YSL L’Homme. Odnoszę wrażenie, że ktoś chciał w tej kompozycji połączyć wszystko, co ostatnio jest lansowane w samczym uniwersum zapachowym.

(Wszystkich wyświetleń 210, z czego 1 w dniu dzisiejszym)