Niewłaściwy tryb życia, zła dieta, a nawet stres prowadzą do tego, że w naszym organizmie odkładają się złogi toksyn i nadmiar wody, które powodują zmęczenie oraz brak energii. Istnieje kilka sposobów na oczyszczenie organizmu. Ponad rok temu opisywałem jedną z takich metod, czyli przyrządzenie eliksiru na bazie pietruszki i cytryny. Takich mikstur znajdziecie wiele w internecie, ale dziś chciałbym się skupić na gotowym produkcie. Nie każdy ma czas, aby każdego ranka przyrządzać zdrową mieszankę, więc pomyślałem, że ten wpis z pewnością będzie pomocny. Prodetox Activ + to rozwiązanie dla osób, które spędzają poranki w biegu i nie mają czasu zadbać o przygotowanie takich eliksirów.


Odkładanie toksyn czyli jak zanieczyszczamy organizm

Mimo że nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, codziennie jesteśmy narażeni na działanie szkodliwych toksyn. Nasz organizm jest zatruwany przez spaliny, niezdrowe jedzenie, a stres tylko utrudnia ich usuwanie z organizmu. Oczywiście, kurczowe trzymanie się wszystkich zasad zdrowego życia zdecydowanie utrudnia nasze i tak zabiegane życie.
Pewnie niektórym osobom może się to wydawać abstrakcyjnie, ale przyczyną naszego gorszego samopoczucia są przede wszystkim złogi toksyn w organizmie. To właśnie one stoją za tym, że zapadamy na różnego rodzaju choroby, mamy słabszą odporność czy gorsze samopoczucie. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że takie używki jak papierosy oraz alkohol szkodzą nam najbardziej. Chociaż to dla nas często chwila przyjemności, warto z niej zrezygnować lub znacznie ograniczyć. Substancje smoliste zawarte w papierosach, a także alkohol, bardzo obciążają organizm. Kolejnym źródłem toksyn są spaliny samochodowe. Wychodzi zatem, że czy chcemy, czy nie chcemy, jesteśmy otaczani toksynami każdego dnia z każdej strony.


Czym jest Prodetox Activ +?

Prodetox Activ + to suplement diety, który oczyszcza organizm i wspiera proces wydalania wody, dbając o prawidłowe funkcjonowanie enzymów trawiennych. Preparat ma konsystencję syropu. W smaku jest bardzo słodki, trochę mdlący. Płyn zawiera cukier owocowy i glikozydy stewiolowe, otrzymane z liści stewii. Poniżej zamieszczam skład z ulotki.


Skład z ulotki:

Ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego – wspomaga proces wydalania z organizmu wody i produktów ubocznych przemiany materii.
Ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej – wspomaga prawidłowe funkcjonowanie nerek.
Ekstrakt z jęczmienia – pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.
Wapń – pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu enzymów trawiennych i przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi.
Witamina C – przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.
Witamina D – pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi.
Witamina C oraz wapń – przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.
Produkt zawiera ekstrakt z czystka.


Jak stosować Prodetox Activ +?

Prodetox najlepiej przyjąć z samego rana. 25ml płynu należy rozcieńczyć z wodą lub popić. Jedna butelka zawiera 250 ml preparatu. Taka ilość wystarcza na dziesięciodniową kurację, przy czym ta zalecana powinna trwać 30 dni.
Osobiście postanowiłem dodatkowo polepszyć efektywność eliksiru i na okres jego przyjmowania  porzuciłem tłuste potrawy, zwiększyłem swoją aktywność fizyczną i postanowiłem częściowo zrezygnować z cukru.
Czego dokładnie należałoby unikać przy oczyszczaniu organizmu? Nabiału, cukru, alkoholu, wołowiny, pomidorów i bananów. Co wspomaga oczyszczanie organizmu? Całe warzywa, fasola, zielona herbata, orzechy oraz kurczak. Jedzenie określonych produktów nie jest wymagane, ale kolejne toksyny w organizmie mogłyby przeszkodzić w prawidłowym działaniu preparatu.
Efekt? Już po kilku dniach poczułem się ”lżejszy”. Jest to oczywiście efekt pozbycia się nadmiaru wody z organizmu. Nie zauważyłem większych zmian po zastosowaniu tego suplementu, choć z pewnością minęła mi ciągła senność. Resztę z nich oceni już mój organizm, ponieważ największe zmiany zachodzą tam, gdzie nie możemy tego dostrzec. Myślę, że pomimo smaku, który jest zdecydowanym minusem preparatu (nie lubię syropów), za jakiś czas powrócę do kuracji.

Jestem ciekaw czy stosowaliście już jakiś suplement diety wspomagający oczyszczenie organizmu. A może przygotowujecie domowe mieszanki? Czekam na Wasze opinie oraz przepisy do wypróbowania 🙂

 

(Wszystkich wyświetleń 234, z czego 1 w dniu dzisiejszym)