W dniach 2-4.09.2015r na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się kolejna edycja Targów Mody ”Fashion Fair”. W czwartek, tj. 03.09.2015 miałem okazję odwiedzić Poznań i przekonać się o tym, jak wygląda takie wydarzenie.

Targi Mody w Poznaniu mają charakter kupiecki. To tutaj spotykają się producenci oraz importerzy odzieży, dodatków i wszelkich komponentów z właścicielami i przedstawicielami butików, sieci detalicznej sprzedaży, którzy będą sprzedawać ich towar w swoich salonach. To tutaj zbierane są zamówienia i podpisywane umowy.

Na terenie targów pojawiliśmy się wraz z Moniką o godzinie 11:30. Mieliśmy chwilę czasu na (bardzo mozolną i początkowo niezbyt profesjonalną) rejestrację jako goście. Wraz z Moniką zostaliśmy zaproszeni jako blogerzy/media, niestety Panie przy rejestracji utrudniały nam wejście wypełnianiem formularzy, na których trzeba było podać dane, których nie posiadaliśmy. Następnie udaliśmy się prosto w miejsce, w którym miały się odbywać pokazy mody. Obejrzeliśmy kilka pierwszych pokazów, które były prezentacją wystawców. Dalsza część naszego pobytu była już raczej poznawaniem wszystkich stoisk. Moją uwagę przykuły te, oferujące komponenty do wykonywania odzieży czy obuwia. Niestety działy z ubraniami nie zaskoczyły ani trochę. Delikatnie mówiąc nuda. W większości przypadków były to dobrze uszyte ubrania, z bardzo dobrych (czasem unikalnych) materiałów. Niestety żadne stoisko nie zaskoczyło mnie czymś wyjątkowym.

Targi opuściliśmy po dwóch godzinach. Z pewnością zapamiętam to doświadczenie, bo w porównaniu np. do łódzkiego Fashion Weeka, tutaj wszystko odbywało się zgodnie z czasem. Organizacja jak i promocja wydarzenia zasługują na ogromny plus. Największym minusem był brak ciekawych wystawców ale przecież nie po to tam pojechaliśmy. Impreza jest zdecydowanie godna polecenia, szczególnie jeśli nie miało się okazji być na wcześniejszych edycjach. Jeśli odwiedzaliście już podobne targi, opiszcie swoje wrażenia w komentarzu. Poniżej zamieszczam to, na co wszyscy czekają czyli fotorelację 🙂

 

 

(Wszystkich wyświetleń 1 982, z czego 1 w dniu dzisiejszym)