Najlepsze surowce i niespotykanie zaskakujące akordy, to znak rozpoznawczy marki The House Of Oud, która jest owocem współpracy włoskiego mistrza perfum i producenta Oud z Dżakarty. Historia przyjaźni między dwoma wirtuozami, którzy stworzyli cenne kreacje perfum, dotykają serc i oświecają każdego, kto je nosi. Zapachy The House of Oud są oryginalne i niepowtarzalne, a ja miałem okazję aby się o tym przekonać.

Stworzone dla miłośników perfum zapachy są wyjątkowo połączone, podczas skomplikowanych procesów ze szczególnym naciskiem na proces infuzji i maceracji. Wszystkie butelki są ręcznie malowane we Włoszech. Każdy z nich jest wyraźny i niepowtarzalny dzięki ornamentom i farbie.

The House of Oud posiada w swojej kolekcji 15 unikalnych kompozycji. Pierwsza edycja powstała w 2016 roku, a najnowsza – w 2017 roku.


Kolekcja Desert Day to interpretacja czasu pustyni: opowiadanie o najbardziej nieuchwytnym miejscu na świecie. Dzięki pięciu zapachom z tej kolekcji The House of Oud zatrzymuje piękno tego dzikiego terenu i jego metamorfoz, które zachodzą w ciągu dnia. Zmienia to perspektywy, z jakich obserwujemy nieograniczone horyzonty pustyni: od dalekiego do bliskiego.

Golden Powder odnosi się do techniki medytacyjnej, która otwiera klatkę piersiową na promienie światła oczyszczającego czakrę. Nazwa jest ukłonem w stronę tych słynnych „złotych pyłów”, dla których Znane są Bliski Wschód i Indie – pięknie ciepłe, żywiczne bursztyny z niuansami tytoniu, cynamonu i drewna nasączonego wanilią.

Pierwsze wrażenie tworzą podmuchy zakurzonego cynamonu i gałki muszkatołowej wirujące wokół twardego cedru i solidnego liścia tytoniu. Następnie odczuwalne są akordy bursztynu i ciepłej wanilii. Orientalny, delikatnie słodki, bardzo ciepły i przyjazny zapach to zdecydowanie unisex, choć jego słodkość może stwarzać inne wrażenie.


Kolekcja Klem Garden otwiera drzwi do tajemniczego ogrodu. Z pięcioma zapachami z tej kolekcji, The House of Oud składa hołd w kierunku pór roku i przyjemności świata arabskiego. Owoce dojrzewają w doskonałym cyklu natury i są oferowane jako prezenty: stają się okazją do schwytania wizualnych i węchowych doznań tak silnych, że wydają się mówić głośno, opisując piękno życia lepiej niż jakiekolwiek słowa.

Delikatnie zieloną, balsamiczną kurtynę tworzy zapach Cypress Shade. To połączenie świeżej mięty, wetiweru i kolendry. To, co podnosi ten zapach poza standardowy drzewny aromat, to mimoza, pudrowy żółty kwiat, pachnący mąką migdałową, klejem i ogórkiem. Mimoza błyszczy, zanim złoży się w energiczną bazę cedru z Madagaskaru i haitańskiej wetiwerii.

Pod liśćmi cyprysowego drzewa cień przynosi ulgę i odświeża duszę. Cypress Shade to zapach świeży, cytrusowy, ale zarazem bardzo ciepły. Przywodzi na myśl zapach letniego powietrza po delikatnym deszczu. To zdecydowanie zapach odważny, tajemniczy i pociągający. Nie spotkałem w swoim życiu tak dobrej kompozycji, jaką jest zapach Cypress Shade.


Marka The House of Oud to połączenie wyrafinowanych zapachów, najlepszych składników oraz wyjątkowego designu. Przyciągające wzrok, starannie wykonane flakony, o niepowtarzalnym wyglądzie to nie lada gratka dla kolekcjonerów.

Jestem pewny, że każdy kolejny rok przyniesie kolejne wspaniałe kompozycje, a marka The House of Oud stanie się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie perfum.

(Wszystkich wyświetleń 308, z czego 1 w dniu dzisiejszym)