1111

Total look to po prostu stylizacja, która składa się w całości z jednego koloru lub z jego odcieni pokrewnych. W języku potocznym oznacza po prostu ubieranie się w jednym kolorze. W praktyce to umiejętność dobierania do siebie różnych odcieni barw, faktur lub wzorów ubrań tak, aby tworzyły niebanalną kompozycję. Można się łatwo domyślić, że granica pomiędzy kiczem, a doskonałym total lookiem jest bardzo mała. Istnieje kilka zasad, które pomagają w ominięciu takiej wpadki.


Klucz do sukcesu

Prawie w każdym przypadku sprawdza się zasada ”jeden kolor, różne odcienie”. Jeżeli zdecydujesz się na stylizację w tym samym kolorze, warto zadbać o odpowiednią kolejność, układając stylizację od ciemniejszych kolorów (dół) do jaśniejszych (góra). Często bywa tak, że wystarczy przełamać kolorystykę ubioru drobnym akcentem w innym kolorze, aby wizualnie poprawić całość. Moimi ulubionymi ”uzupełniaczami” są czerń i biel. Idealnie pasują do szarości, beżów, ciemnej zieleni oraz wielu innych. Pomocne może również okazać się stosowanie różnych faktur i materiałów poszczególnych elementów garderoby. Po pierwsze, każdy materiał inaczej prezentuje kolor, a po drugie – stylizacja składająca się w całości z tego samego materiału najczęściej wygląda karykaturalnie.

Kolejna rzecz, która może sprawić, że nasz total look będzie wyglądał niebanalnie, to wzory. Najważniejszą rzeczą w tym przypadku jest to, aby tylko jeden element stroju był we wzorki. Warto wybrać kolor przewodni stylizacji, a wzory stosować jako dopełnienie całości. Ostatnią zasadą total looku jest unikanie określonych barw. Jeżeli poszukacie sobie innych teorii na ten temat, wszędzie przeczytacie, że są to stylizacje składające się głównie ze spokojnych kolorów, przygaszonych lub pudrowych odcieni. Total look w neonowych kolorach byłby zbrodnią.

11155049_627054847394053_4110635711923159392_ofacebook.com/MINIMALPARIS


Jakie kolory będą modne w 2016 roku?

Codzienna aktywność we wszelkich mediach w tym blogach modowych czy Instagramach pozwala mi bacznie obserwować najnowsze trendy i dzielić je na takie, które pozostaną na dłużej i te, które odejdą po jednym sezonie. Tej wiosny najmodniejsze będą total looki w kolorze ciemnej zieleni, szarości oraz w beżach. W dalszym ciągu królować będzie również czerń i biel.

Gdzie szukać ubrań w takich kolorach? Na szczęście wszędzie! Polecam odwiedzanie działów basic w takich sklepach, jak H&M, Pull&Bear, czy niezawodnej Zarze. Jeśli nie jesteście zainteresowani sieciówkami, zapraszam do lakenzie.com, hoodstoreonline.net, czy minimalparis.com, gdzie znajdziecie dobre jakościowo rzeczy, zawsze w najmodniejszych kolorach. Dodatkowo, takie nowości pojawiają się tam o wiele wcześniej niż w sieciówkach.

 szara

Tablica1 Beż

Tablica4ziel

tablivabiala

tablivaczarnatt

Zdjęcia wykorzystane przy tworzeniu tablic z inspiracjami pochodzą ze sklepów: 2.HM.COM, BERSHKA.COM, LAKENZIE.COM, MINIMALPARIS.COM, HOODSTOREONLINE.COM, NIKE.COM

(Wszystkich wyświetleń 2 807, z czego 1 w dniu dzisiejszym)