Jeszcze do niedawna żadną atrakcją było dla mnie ciągłe „lajkowanie” zdjęć na instagramie. Obecnie, to coś więcej niż tylko kolejna aplikacja do chwalenia się wszystkim z całym światem. To miejsce w którym można zostać zauważonym i docenionym jeśli się tylko o to postarasz. To również idealna przestrzeń na dobry biznes. O każdej porze dnia, miliony użytkowników sprawiają, że aplikacja staje się coraz bardziej atrakcyjniejsza, co za tym idzie również bardziej dochodowa. Wiele polskich oddziałów marek takich jak Adidas czy Reebok zakładają swoje profile, aby promować się wśród polskich odbiorców.

Obecnie wiele osób dręczy jedno, ważne pytanie. W jaki sposób zdobyć jak najwięcej obserwujących? Walczą o to wszyscy. Od nastolatek myślących, że mają na tyle ciekawe życie, by je obserwować po największe światowe marki. Nagroda jest dość spora, bo w grę wchodzi popularność. Niestety coś, co na pozór wydaje się być łatwym zadaniem okazuje się na prawdę ciężkim orzechem do zgryzienia. Kilka bardzo ważnych czynników prowadzi do tego czy Twój instagram będzie chętnie odwiedzanym miejscem, czy też nie. Przygotowałem mały poradnik, mający na celu pokazać Ci kilka trików umożliwiających właściwe korzystanie z możliwości aplikacji.

 

 


I.Używaj #hashtagów

 

 

Po pierwsze, zawsze używaj hashtagów. Pod każdym zdjęciem możesz ich dodać aż trzydzieści i to dzięki nim najlepiej opiszesz swoje zdjęcie. Wyrażaj wszystko to, co znajduje się na obrazku. Możesz też sprawdzić comiesięczne zestawienia najpopularniejszych tagów w Polsce i na świecie np. tutaj :

http://top-hashtags.com/instagram/


II. Zadbaj o estetykę

 

 

Zadbaj o estetykę swojej galerii. Instagram wyświetla Twoje zdjęcia w postaci przyległych do siebie kafelek. Nie pozwól aby wkradło się tam zdjęcie, nie pasujące do całości. Wiem, ze brzmi to dość dziwnie, ale to na prawdę ma ogromne znaczenie. Znajdź filtry, które nadadzą charakteru Twoim zdjęciom i zawsze ich używaj. Estetyka zawsze przyciąga odbiorców.


III. Nie przesadzaj z #selfie


 

Jeśli jesteś typowym królem, bądź królową selfie, uprzedzam – robisz bardzo wielki błąd wstawiając codziennie zdjęcie swojej uśmiechniętej twarzy. Znam masę Instagramów, na których niestety roi się od samych „samojebek”. To ani nie świadczy dobrze o Tobie, ani nie sprawia, że jesteś ciekawszy/a. Publikuj jedno dobre selfie co kilka dni. To naprawdę wystarczy.


IV. Bądź aktywny/a

 

 

Aktywność, to chyba najlepsze działanie na zdobycie obserwatorów i polubień pod zdjęciem. Nie praktykuję tych wszystkich metod typu „like za like”, ale często po prostu odwiedzam dużo profili, które mnie ciekawią. Takim sposobem przynajmniej połowa osób wraca do mnie, a niektórzy zaczynają mnie nawet obserwować. Dzięki temu, bez nabijania sztucznych polubień zyskuję coraz większe grono odbiorców.


V. Oznaczaj innych na zdjęciach

 

Oznaczaj tych, na których uwadze Ci zależy. Pozwól się odnaleźć. Oznaczanie to kolejna świetna rzecz, która może Ci przynieść masę serduszek oraz obserwatorów. W moim przypadku są to stronki typu ”outfit of the day” czy ”lookbook”. Dzięki oznaczeniu, często wstawiają repost naszego zdjęcia, czyli po prostu umieszczają je na swoim profilu. Dzięki temu codziennie zyskuję dziesiątki nowych obserwujących.

 


VI. Postaw na jakość

 

 

Jakość zdjęć jest równie ważna jak to, co one przedstawiają. Nie oszukujmy się. Nikt nie lubi oglądać zdjęć zrobionych „pralką”. Użytkownicy gorszych aparatów mogą być troszkę poszkodowani. Niestety prawda jest taka, że Twój przyszły obserwator chce mieć zapewnioną przyjemność z oglądania Twoich zdjęć, a nie przeżywać koszmar rozszyfrowując kolejne piksele.


Znasz już najistotniejsze czynniki wpływające na popularność Twojego konta na instagramie. Pamiętaj, aby być miłym dla innych i odpisywać na komentarze. Czasem zwykłe „dziękuję” wystarczy, aby zatrzymać przy sobie tych, którzy poświęcają czas na oglądanie naszych zdjęć. Na sam koniec zapamiętaj, że instagram to w dalszym ciągu tylko aplikacja umożliwiająca dzieleniem się zdjęciami z innymi ludźmi. Prawdziwe życie jest za oknem – gdzie lajkiem jest zwykłe „dzień dobry”, a naszymi najwierniejszymi followersami są nasi prawdziwi przyjaciele.

 

MÓJ INSTAGRAM :  CZARNOCZARNY.PL  / WWW.INSTAGRAM.COM/CZARNOCZARNY.PL

 

 

 

(Wszystkich wyświetleń 7 621, z czego 1 w dniu dzisiejszym)